Kvalifikaci na mistrovství České republiky MTBček v Dirt Jumpu pod záštitou Drive Tour a pod vedením Jakuba Bubi Ouvína se konala 3.9.2016 na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Pokud jste přijeli, tak Vás jednoznačně první praštilo do očí krásné prostředí tohoto ostrova. V podstatě jde o obrovský park, kterým protékají dvě řeky, takže se zde přirozeně scházejí snad všichni mladí z celých Budějovic. To si pochvalovali hlavně kluci, protože většinu mladých tvořily mladé kočky obdivující jejich skill a pokérovaný ruce.
Zázemí bylo tedy naprosto ideální, hlavně po tom, co jej doplnil čepovanej Budvárek, chlazenej Jégr s Red Bullem a domácí burgery a bagety s trhaným masem za lidový ceny.

Už chyběli jen jezdci. Ti překvapili svým brzkým příjezdem a začali se u registrace hromadit poctivě od devíti ráno, a to v poměrně hojném počtu.
Zbývalo jen vyslechnout si jejich názor na skoky a patřičně je doladit podle jejich představ. Proto Buba před prvníma jízdama pozval všechny jezdce i porotu na meeting do riders zóny a řekli si, co a jak. Naštěstí nešlo o nic zásadního, takže vše se dělo řádově v minutách.
V porotě byli nakonec zkušení BMX jezdci, kteří měli i exhibici a byli jimi Jakub Benda, Milan Pouzar a Martin Dražil.

Je nutno podotknout, že tyhle skoky nejsou vůbec snadný, takže první jízdy vypadaly dost opatrně. Ale taky nelze zapřít, že každou další jízdou šla úroveň poletu u každého z riderů pěkně nahoru! Po meetingu, v hlavním warm-upu na první kolo jízd už padaly beka, double trucky a 360 whipy.
Jely se celkem tři kola. Jedno kolo se rovnalo jedné jízdě a hodnotily se dvě lepší jízdy z těchto tří jízd, potažmo tří kol.

Mezi druhým a posledním kolem bylo více času, tak se Buba rozhodnul okořenit den soutěží o nejlepší whip. V té se nejvíc vytáhnul Ondra Kremser a Adam Adámek.
Pak už následovalo jen třetí a poslední kolo, na které se shromáždilo už docela dost lidí a atmosféra gradovala. Kluci vytahovali ty největší esa z rukávů.
Nakonec stál na vrcholku bedny Jakub Hejl. Vše se ale může změnit, protože do finále postoupilo celkem 15 jezdců napříč celou republikou. Přijeli i starší jezdci jako je Author AG lab rider Petr Havlík nebo Vojta Stodola. Celkově dost překvapili Teo Kováč, Ondra Krčmář a Dan Liška. O celkovém vítězi se rozhodne 16.9.2016 v Praze na smíchovské náplavce kam přijede zahrát i Vans rider Damjan Siriški.

Úvodní fotka: Kubajz