Minulý víkend 4.2.2017 to byl rok, co nás ve svých 41 letech opustila BMX legenda Dave Mirra. Bylo mu jako prvnímu akčnímu sportovci diagnostikováno CTE (chronická traumatická encefalopatie). Chronická nemoc, která se vyskytuje u lidí, kteří utrpí opakované nárazy do hlavy a způsobuje zmatenost, bolesti hlavy a vede k depresi a sebevražedným sklonům.

Dave Mirra vyhrál nejvíce medailí na X Games od roku 1995 do 2013 (celkem 24 medailí). Spojoval flatland, park, street a vert. Byl prvním jezdcem, který se dostal z undergroundových videí až do médií jako ESPN, ABC a MTV. Byl první superstar BMX s přirozenou schopností vynikat ve kterékoli disciplíně.

Bylo těžké si představit svět bez této významné osobnosti a teď je to tady. Celý svět truchlil kvůli ztrátě takové ikony. Naštěstí je jeho odkaz větší, než by si kdokoli dokázal představit. Jako ikona bude žít navždy v našich srdcích a vzpomínkách.

i

Před několika týdny zveřejnil manažer Haro BMX John Buultjens na Instagramu fotku, na které drží červený rám s vidlicí Haro, který připomíná Davův model z devadesátých let, ale podle popisku by se mělo jednat o model Dave Mirra 2017 na počest Davovy památky. Veškerý výtěžek z prodeje tohoto modelu půjde pozůstalým.

Zdroj: ESPN