V sobotu 3.12.2016 se konal v Dance Pivovaru v Rychnově nad Kněžnou Pub Ramp Session, kterej pořádal srdcař Dáma Kos. Na ten přijelo celkem třináct jezdců, ve které byla celá česká špička. Ta zaručila opravdu našlapanou show. Vtipné bylo, že v klubu nebyly okna, takže když se vešlo dovnitř, byla tam atmosféra jako třeba v osm večer, jenže bylo třeba jedenáct ráno. Takže všichni začali docela brzy pít 😀

Závod se jel ve VSA extreme mini rampě se subboxem, která zajistila skvělé podmínky pro mladší jezdce, letce i trikové mašiny. Už i mladší jezdci ovšem lítali v rampě slušné výšky. A když už jsme u výšek, tak nejvýš lítal samozřejmě Pejda, ale ani Miki Hovorka nebyl vůbec nízko a kolem dvou metrů nad kopingem protahoval i no handera!

Session tedy odstartovala ve dvě hodiny, protože se čekalo na Erika Figara, Honzu Hanzlíka a Davida Janáče, kteří si zašli na oběd a pak se ztratili. No, ale co by to bez těchto jezdců bylo za session, žeo. Třináctka se rozdělila do tří heatů a každý měl asi osm minut na to, aby si každý zajezdil. Za tu dobu se stačil každý zhoupnout třikrát.

Pak se vyhodnotily jízdy a nejlepších deset mělo pak možnost se v rampě projet ještě jednou ve finále. Tam byly dvě jízdy a best trick. Ve finále se hodně vyndával i Tomáš Beran, který si to fakt užíval a podařilo se mu odjet vše, co chtěl a to taky v pěkné výšce. Jinak elita jela klasicky nespočet whipů, barspinů, flairů na všechny způsoby. Dave Janáč si odjel whip do bára, Berry odjel bomby jako bikeflip, flair oppo down whip, zkoušel i dekádu, ale ta mu bohužel nevyšla. Pejda zkoušel hrozně dlouho dekádu z fakie a všichni to moc chtěli vidět, ale kousek mu chyběl. Banán se vylítal a pohyboval se taky kolem dvou metrů nad kopingem, v jízdě jel tři flairy – s no handem, turndownem a nakonec zarval 540 flair, teda spíš 450, ale odjel to. A Erik Figar odjel oppo downside tailwhip do can can footjamu, což byla fakt pecka.

15302260_10206320621849345_529082993_o

15321439_10206320621369333_1791567837_o

Sečetly se výsledky porotců Fáfy a Dámy a jako první se umístil Erik Figar, na druhém místě byl Michal Baránek a třetí Michael Beran. To se samozřejmě klasicky rozebíralo, jak to kdo viděl a jak je kdo spokojený, ale takle to prostě kluci viděli. No a pak už jen následovala krutá párty až do rána. Ostatně, jako vždy.

Damián odvedl skvělou práci a vyždímal z potenciálu udělat takovou akci naprosté maximum. Za to mu patří obrovský dík, že udržuje scénu a pořádá i své akce. Jezdci si akci moc vychvalovali, mohli si zajezdit v teple, i když venku mrzne a diváci taky vypadali spokojeně. V klubu bylo na finále úplně narváno. Ne jeden rider říkal, že by se měla akce v budoucnu opakovat, tak snad to vyjde a všichni se tam zase potkáme!