Polis včera oznámil svojí žádost o vyřazení ČSC, odůvodnění a nastínění situace je tu.

Na stránkách ČSC se minulý týden objevila zpráva:

"Na včerejší schůzi Prezídia Českého svazu cyklistiky byl jmenován do funkce předsedy komise MTB pan Ing. Petr Marek – člen Výkonného výboru ČSC. Na příštím zasedání Prezídia, předloží návrh na složení komise MTB."

Rozlítilo to všelijaké diskuze o transparentnosti zvolení, ale u počítače může být hrdina každý. Zdeněk Pól chtěl pro ten náš sport něco dokázat a myslím, že v hodně směrech se mu to povedlo, odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Dnes přišla od Polise tahle zpráva:

K vyjádření:
– JUDr. Marián Štetina, prezident ČSC

Na vědomí:
– výkonný výbor ČSC
– prezídium ČSC
– cyklistická veřejnost
– média

Vážení,

Dle ustanovení IV./4/4.1 platných stanov, já, Zdeněk Pól, narozen 3.10.1971, trvalým bydlištěm na adrese Prokopa Velikého 356, 280 02 Kolín 3, tímto po zralé úvaze k 30.9. 2011 ukončuji své členství v občanském sdružení pod názvem Český svaz cyklistiky, sídlem Nad Hliníkem 4/1186, Praha 5 Motol, IČO 49626281.

Požaduji, aby mé jméno bylo neprodleně odstraněno ze všech seznamů členů ČSC.

Odůvodnění:
Český svaz cyklistiky pod vedením prezidenta JUDr. Mariána Štetiny dlouhodobě v řadě bodů neplní, či zcela ignoruje, poslání a cíle zakotvené ve stanovách. Naprosto neprůhledný způsob rozhodování prezídia, ovládaného ředitelem sekretariátu Slavomírem Svobodou. Zatajování výsledků hospodaření. Diletantský přístup ke tvorbě rozpočtu. Zneužívání členství v orgánech ČSC pro soukromé aktivity. Neobvyklá fluktuace pracovníků sekretariátu na pozicích sportovního koordinátora a účetní. Ignorování názorů komisí jednotlivých disciplín. Ale především, naprostá rezignace na názor řadových členů. Tak vnímám výsledek slabého, a po odborné stránce zcela nekompetentního, vedení JUDr. Mariána Štetiny.

Nejsou to však konkrétní jednotlivci ve vedení ČSC, kvůli komu bych opouštěl řady členů ČSC. Ti byli do svých funkcí zvoleni, ať už byla sama volba ovlivněna čímkoli. I já jsem svým hlasem na poslední volební konferenci ČSC přispěl k prodloužení mandátu prezidenta Štetiny v naivním domnění, že jeho slova nejsou jen účelové floskule, a že reforma ČSC je stále možná zevnitř. Bohužel, působení pánů Svobody, Štetiny, Marka a jim věrných, vedlo v konečném důsledku k otupělosti značné části české cyklistické veřejnosti vůči lumpárnám všeho druhu, spojené s čecháčkovským hospodským revolucionářstvím bez jakéhokoli efektu. Jinými slovy, Český svaz cyklistiky vedou takoví lidé, jakým jsme to my všichni umožnili.

Poslední kroky Mezinárodní cyklistické unie UCI vůči mně blízké disciplíně fourcross a následná odezva fanoušků, závodníků, pořadatelů, sponzorů a médií, mne jen utvrdily v přesvědčení, že bez panáků neschopných rozeznat jednu cyklistickou disciplínu od druhé, se náš sport obejde. Já osobně rozhodně.

Zdeněk Pól | Telefon: 725 928 450 | E-mail: info@polis.cz | Skype: zdenek-pol

 

Co si o tom myslíte vy a jakej máte názor? Já za sebe můžu akorát dodat, že co se týče celkový situace a hlavně závodů českýho poháru ve sjezdu, hodlám se na to pěti letech asi vykašlat, poprvé si nepořídím licenci a budu objíždět sjezdový závody, kde to bez licence jde a že jich málo není (letos jsem jel z ČP jen jeden závod, na bikeparkový trati v Rokytnici a tento report Vám píšu s rukou v sádře)

tomaass