Akci jsme se poslední dva dny věnovali víc než dost, proto už zbývá jen napsat, jak to dopadlo. Atmosféra musela být v Pietermaritzburgu úžasná, protože měli nejžhavejší želízko v ohni. Holkám to nandala Hannah Tracey, která na posledním skoku dala slušnýho Heiníka a málem tam doplachtila přilbou napřed.
Z chlapů udělal radost nestárnoucí CG, kterej dolítnuyl před Hillem na krásným 10. místě. Před ním skončil na hot seatu dlouho sedící Camellini, kterýho zalítnul nováček v kategorii chlapů Troy Brosnan. O vteřinu blíž klukům byli Neethling, sjezdovej nováček a 4X legenda Jared Graves u nás známej jako Járek Gravesů. Pátý místo bral Steve Smith a bramborovu si vytáhnul Gee Atherton.A máme tu stupně vítězů, třetí místo brácha od ségry Michael Hannah, druhej loňskej vítěz Aaron Gwin a první vítěz kvaldy, místní domorodec Greg Minaar. Ještě na poslední časomíře byl Greg v červenejch číslech snad o vteřinu a nakonec víc než o půl sekundy vyhrál. V cíli se na něj sesypal snad celej Pietermaritzburg.Aaron na svůj FB okamžitě napsal, že se těší na druhej závod, tak my se budem těšit taky!

Celkový výsledky jsou tu:

RankNameUCI CodeTeamResult
1MINNAAR GregRSA19811113SANTA CRUZ SYNDICATE3:57.980
2GWIN AaronUSA19871224TREK WORLD RACING+0.632
3HANNAH MichaelAUS19831121HUTCHINSON UNITED RIDE+0.994
4ATHERTON GeeGBR19850226GT FACTORY RACING+1.303
5SMITH SteveCAN19891125DEVINCI GLOBAL RACING+4.384
6GRAVES JaredAUS19821216YETI FOX SHOX FACTORY RACE TEAM+4.436
7NEETHLING AndrewRSA19840805GIANT FACTORY OFF-ROAD TEAM+4.800
8BROSNAN TroyAUS19930713MONSTER ENERGY-SPECIALIZED+5.017
9CAMELLINI JulienFRA19840107+5.604
10GRACIA CédricFRA19780323CG RACING BRIGADE+5.674
11HILL SamuelAUS19850721MONSTER ENERGY-SPECIALIZED+5.836
12BEER NickSUI19870917DEVINCI GLOBAL RACING+5.894
13GIORDANENGO AurélienFRA19880422TOPCYCLE BY TREK+6.064
14MULALLY NekoUSA19930219TREK WORLD RACING+6.327
15PEAT SteveGBR19740617SANTA CRUZ SYNDICATE+7.670
16COUSINIE FabienFRA19860814HUTCHINSON UNITED RIDE+7.674
17LEOV JustinNZL19841020TREK WORLD RACING+8.579
18BEAUMONT MarcGBR19840925GT FACTORY RACING+8.874
19MACDONALD BrookNZL19911125MS MONDRAKER TEAM+9.036
20FAIRCLOUGH BrendanGBR19880110SCOTT11+9.212
21BRYCELAND JoshGBR19900323SANTA CRUZ SYNDICATE+9.396
22THIRION RémiFRA19900423LABYRINTH SHIMANO RACING TEAM+10.307
23RUFFIN ThibautFRA19841030COMMENCAL / RIDING ADDICTION+10.412
24ATKINSON BrynAUS19821209TEAM NORCO INTERNATIONAL+10.657
25SPAGNOLO DamienFRA19850428MS MONDRAKER TEAM+10.938
26BRUNI Loic°FRA19940513LAPIERRE INTERNATIONAL+11.038
27BURTON OliverGBR19890712+11.178
28WALLNER RobinSWE19880704TEAM ARE BIKEPARK BY W-RACING+11.418
29FISCHBACH JohannesGER19880304GHOST FACTORY RACING TEAM+11.881
30DELFS MitchellAUS19890725KONA+11.886
31RUDE JR Richard°USA19950101YETI FOX SHOX FACTORY RACE TEAM+12.047
32GEORGES Pierre CharlesFRA19860206TEAM LAC BLANC / SOLID / BATIBOIS ALSACE+12.386
33POTGIETER JohannRSA19870106+12.472
34KLAUSMANN MarcusGER19770808GHOST FACTORY RACING TEAM+12.533
35SUDING LorenzoITA19860315PILA-BLACK ARROWS-MTB HERIN SCHOOL ASD+12.759
36RIFFLE DuncanUSA19861029DIRT NORCO RACE TEAM+13.211
37LEIVSSON IsakNOR19931017+13.491
38STROBEL LukeUSA19860624+13.584
39WILLIAMSON GregGBR19920608+14.492
40BRANNIGAN GeorgeNZL19920409DEVINCI GLOBAL RACING+14.515
41HART DannyGBR19910920GIANT FACTORY OFF-ROAD TEAM+14.616
42SMITH JosephGBR19900704CHAIN REACTION CYCLES.COM / NUKEPROOF+14.844
43KEENE CurtisUSA19791121SPECIALIZED RACING – USA GRAVITY+15.038
44ROPELATO MitchUSA19920303SPECIALIZED RACING – USA GRAVITY+15.072
45SIMMONDS MatthewGBR19870520CHAIN REACTION CYCLES.COM / NUKEPROOF+15.105
46THOMAS RichardGBR19880512+15.358
47KERR BernardGBR19910216+15.742
48BENTLEY TimothyRSA19920723HUTCHINSON UNITED RIDE+15.914
49NEETHLING JontyRSA19860717+16.222
50MOLLOY HarryGBR19910530MADISON SARACEN DOWNHILL TEAM+16.312
51JACKSON EliotUSA19900619YETI FOX SHOX FACTORY RACE TEAM+16.656
52PASCAL MickaelFRA19791011CK RACING SANTACRUZ+16.657
53BOND AlexGBR19890505CHAIN REACTION CYCLES.COM / NUKEPROOF+16.732
54GARLICKI StefanRSA19900912+16.838
55THOME PatrickFRA19911020LAPIERRE INTERNATIONAL+16.912
56BRAITHWAITE ThomasGBR19841228+17.154
57POMBO EmanuelPOR19870616+18.060
58BLENKINSOP SamuelNZL19881028LAPIERRE INTERNATIONAL+18.106
59PEYER LarsSUI19880816SC-INTENSE+18.447
60HARNSTROM OscarSWE19900420PILA-BLACK ARROWS-MTB HERIN SCHOOL ASD+18.649
61PANDUR ZigaSLO19910117UNIOR TOOLS TEAM+18.775
62FEARON Connor°AUS19940119KONA+19.178
63BINGGELI LoganUSA19890827+20.070
64WALLNER NiklasSWE19900519TEAM ARE BIKEPARK BY W-RACING+20.132
65LAMB FergusGBR19850916+20.875
66HEATH HarryGBR19910805UNIOR TOOLS TEAM+20.989
67RUTAR NejcSLO19890427UNIOR TOOLS TEAM+21.552
68MAY LudovicSUI19890403+21.594
69READING JackGBR19881210+21.938
70HERRMANN TommyGER19891226+22.220
71CAUVIN Guillaume°FRA19940521HUTCHINSON UNITED RIDE+22.224
72VAUH MiranSLO19821104+22.868
73WEBER LutzSUI19921204+23.110
74ODENDAAL Tiaan°RSA19941106+24.677
75JONES Jonathan°GBR19940813+24.801
76SCOTT MarkGBR19930511+25.629
77AIELLO KevinUSA19910412+27.285
78SHERIDAN Dan°IRL19940517+27.934
79HAUGLAND KristofferNOR19911009+27.985
80PEKOLL MarkusAUT19871013MS MONDRAKER TEAM+28.830
JOHANSEN Zakarias BlomNOR19921125DNF1 

 

a ještě ženský:

 

RankNameUCI CodeTeamResult
1HANNAH TraceyAUS19880613HUTCHINSON UNITED RIDE4:33.806
2CARPENTER ManonGBR19930311MADISON SARACEN DOWNHILL TEAM+0.949
3RAGOT EmmelineFRA19860527MS MONDRAKER TEAM+2.810
4KINTNER JillUSA19811024TEAM NORCO INTERNATIONAL+8.492
5RUCHTI MiriamSUI19870101SC-INTENSE+10.896
6SIEGENTHALER EmilieSUI19860919SCOTT11+11.402
7MOLCIK AnitaAUT19801112+12.123
8de SOUZA OLIVEIRA Luana MariaBRA19910528+14.385
9BERNHARD PetraAUT19801118ALPINE COMMENCAL AUSTRIA+15.112
10NICOLE MyriamFRA19900208COMMENCAL / RIDING ADDICTION+17.275
11SUEMASA MioJPN19830401+18.065
12GRIFFITHS FionnGBR19820827+18.557
13RUCKNAGEL HarrietGER19881011+27.356
14BRUEHLMANN MartinaSUI19840924+28.002
15SAX CarolineFRA19881007TEAM LAC BLANC / SOLID / BATIBOIS ALSACE+33.423
16WILLIAMS GabrielaCZE19810728CG RACING BRIGADE+34.377
17CERNILOGAR ZarjaSLO19891218+46.668
18ULRICH Tamara MariaAUT19921003+1:24.564
PUGIN FlorianeFRA19890417SCOTT11DNS
JONNIER SabrinaFRA19810819LABYRINTH SHIMANO RACING TEAMDNS