Dnes se podíváme na dva volně dostupné a přitom obrazově i obsahově kvalitní HD filmy. Do ruska je to blízko a přitom o těchto každoročních filmech nikdo neví.

Jako první film si předvedeme LSVM 2010 z dílny lsvideomagazine.com. Film je rozdělený do částí podle lokalit, né podle jezdců. To zaručuje pestrost tricků po celou dobu. Oči zaujmou hlavně Danila Dyakonov a Alexey Sinayko. Myslím si, že se jedná o skvělý počin, který určitě nenudí a budete si ho pouštět víckrát, protože nepochopíte.

Jako druhé video si ukážeme VVC Force 2010. Tento film má už tradici, kdy si bandička VVC Force průběžně celý rok natáčí záběry, které se na konci sezóny sestříhají do strojově přesných trickových sekvencí. Vyzdvihávat některé jezdce nemá smysl, protože tomu nakládají všichni.

 

Kdybych měl porovnat tyto dva filmy, tak je zde vidět velký rozdíl mezi kameramany, střihem, výběrem hudby. Oproti minulému roku si prošlo VVC Force změnou systému řazení částí, což mi přišlo jako mínus. Více na mě zapůsobilo LSMV 2010. Tak jako tak doporučuji kouknout na jejich weby vvcforce.com a lsvideomagazine.com, kde průběžně publikují veškeré jejich tvorby jako po videosekvenční, tak fotografické.