Na netu jsme objevili novej edit Honzy Kosa, tak nás napadlo ho rovnou vyzpovídat, aby jste kromě Vilibalda poznali dalšího nadějnýho bmxáka z Jablonce. Honza Kos hned ve svým úvodu na dirtbiker.cz trhnul rekord, nikdy nikdo nedal tolik chyb v rozhovoru, přepsat těch pár vět nám trvalo 40 minut. Ale za to na kole mu to jde, tak se na to pojďtě podívat.

Čau Honzo představ se nám, víš co, takový ty klasický kecy chceme slyšet a jak to bylo s kolem a proč na něm jezdíš a tak.
Čau jmenuju se Honza Kos, ale kamarádi mi řikaji killer, jsem z Jablonce nad Nisou, je mi 17 a chodím 3 rokem střední školu strojní, stavební a dopravní v Liberci obor truhlář. V ježdění mě podporuje pardubický shop VELO BLAŽEK a nově MUTANTANTBIKES cz/sk. Když jsem byl malej, měl jsem klasický bmx 20 a dělali jsme na tom s klukama všelijaký kraviny. Pak mě jednoho dne kluci vzali sebou do jabloneckýho skateparku, kde jezdilo pár kluků a mezi nima byl Fanda Hoffmann, kterej mě na kole prakticky vychoval, za což mu moc děkuju. Potom jsem pořád prudil rodiče s tím, že to kolo hrozně chci, až mi ho nakonec koupili a tím mi vlastně úplně změnili život.

Kde jezdíš nejradši a s kým?
Nejraději jezdím u nás v Jablonci, kde máme celkem slušnej park. Jezdí nás tam celkem dost, takže sám většinou nejezdím a řekl bych, že skoro vžycky je tam o zábavu postaráno. Jinak určite rádi zajedem do Pardubic, Hradce, Úpice nebo v zimních dnech do Stráže.

Jak to letos šlo, kde jsi byl, co a koho jsi zajel.
Snažil jsem se letos objet co nejvíc závodů a myslím, že se mi to povedlo. Kromě mčr jsem objel všechny zastávky x cupu, z kraje sezóny jsem skončil 8. na Bikehall contestu, potom 2. na benjamin slylu v Pace a o prázdninách 1. na holiday jamu v Novým Bydžove.

Jakej je tvůj oblíbenej tricklist a co chystáš letos novýho do repertoáru?
No tak všichni, co mě trochu znaj, tak asi vědí, že hrozně miluju barspin, nemůžu si pomoct, prostě mě hrozně baví a dělám ho pořád. Na letošní sezónu bych chtěl pilovat takový ty průtahový poletový triky, který mi moc nejdou. A hlavně bych se chtěl letos začít věnovat trochu víc dirtům, kterých máme dost na blízku: Turnov area51 nebo teď nový ve Stráži. Co se týče závodů, tak bych chtěl letos jet na bmx Masters a vyzkoušet si tím vlastně nějakej ten zahraniční závod.  

Jak probíhá tvoje zimní připrava?
Většinu času trávim ve Stráži pod Ralskem ve Vehicle hall. Máme to cca 40 km takže tam jsem jak doma a jezdím tam tak 4krát tydně. Jelikož je tam molitan, tak je to učeni o něco snažší. No a jinak do fitka nechodím, prostě jenom jezdím a jezdím.

Máme tu jednu otázku od už dávno vyčpělý downhillový ministar Ondřeje Štěpánka: Co kalby, s kým na ně chodíš, kam chodíte a co provádíte?
 Na party chodíme většinou ve složení: já , Vilibald a Ondra Štěpánek. Chodíme na místní disco nebo do klubu na Rampě v centru města. Vždycky je hrozná sranda a historky jsou neuvěřitelný. No a většinou to končí tak, že buď objímáme květináč nebo nás policajti kybicujou za hluk. Prostě zážitky který mi zustanou v paměti ještě hodně dlouho.

Poděkuj někomu na závěr klidně, ale pamatuj, že co jsou vynalezený peníze, tak už se neděkuje!
Tak určitě chci poděkovat mámě s tátou, za to že mě vozej po závodech. Panu Bendovi za hallu a podmínky jaký mám. Určitě sponzorům za podporu, zdravím všechny kluky z Lbc crew, kluky od nás z parku no a prostě uplně všechny lidi co znám. A predevším děkuju za tenhle rozhovor. You only live once!