Author AG Lab rider Dan Liška letos vyhrál Marosanu v kategorii open a objel i několik dirtovo/slopestylových akcí. Vydal nové video a mě napadlo ho k tomu trochu vyzpovídat.             Jelikož je Dan můj bratr, tak vím na co se ptát a nejedná se o žádnou protekci.                                   Na záběrech z helmy byla použita kamera Lamax.

Čau, letos si měl celkem úspěšnou sezonu, hlavě teda víc na fullu než na pevňáku. Čím myslíš, že to je?          
No úspěšnou, ale joo byla dobrá, hlavně se mi povedla odkroutit bez větších zranění, což je vždy úspěch. Ale zpět k tomu fullu, sám nevím čím to je, na sjezďáku jsem byl letos tak maximálně desetkrát a z toho většinou na závodech, kde se mi povedlo zajet tak, abych byl spokojenej.

Ve videu je i několik záběrů z endura. Hodláš se endruru věnovat víc závodně nebo zůstat spíš u toho, že si víc okořeníš projížďku lesem?
Závodit v enduru zatim neplánuju, letos jsem jel jeden závod enduro serie na Ještědu a zjistil jsem, že na to prostě našlapáno nemám. Třeba tomu časem příjdu ma chuť, ale zatím si enduro vychutnám pohodovou vyjížďkou do přírody s kamarádama.

Na co se budeš soustředit příští rok?
Jako každý rok bych chtěl být nejčastěji na dirťáku.

Jaký byl pro tebe přestup na fullech z 26kol na 27,5?
Potřeboval jsem si chvilku zvyknout, že je to trochu větší, ale pak je to palba! Koukněte na video, které jsme natočili s NINJOU.

Letos maturuješ, jak to s kolem stíháš? Budeš se mu věnovat víc až po maturitě nebo to dáváš i s učením?
Musím si to nějak rozumně rozvrhnout, určitě se nevydržím jen učit..

Jaký je tvůj pohled na České závody v dirtu/ slopestylu? Kolik si jich letos objel?
Objel jsem jich málo, obecně je toho strašně málo, chtělo by to tu scénu trochu nakopnout, tak doufám, že to bude příští rok lepší! Třeba v roce 2010, to byly každej víkend dirtový závody. Bylo by fajn, kdyby to bylo zase tak.

Co by podle tebe České mtb freestyle scéně pomohlo?
Asi víc mladých kluků, co by do toho měli fakt velkej zápal a žili tim. A určitě nějáký propagační akce toho našeho sportu, už jsem zaslechl, že Buba něco chystá, tak držím palce, aby to vyšlo!!

To je tak nějak všechno, díky za rozhovor!
Taky děkuju! Hlavně tobě za natočení tohohle videa, potom lidem, co mám okolo sebe za podporu a samozřejmě sponzorům!