Dneska se odjel další závod světovýho poháru ve sjezdu ve skotským Fort Wiliam. Necelý dvě hodinky před závodem se spustil déšť a padla mlha, která závodníky na některejch úsecích trati úplně zahalila. Dost lidí šlo na držku a závod byl napínavej až do konce, tak se pojďte podívat na replay a nebo si jen přečíst, jak to ve Skotsku dopadlo.
První startovaly samozřejmě ženský, ve kterejch to ještě na prvním mezičase vypadalo, že vyhraje Rachel, ale nakonec to dopadlo takhle:

1. Emmeline Ragot
2. Rachel Atherton
3. Myriam Nicole
4. Floriane Pugin
5. Tracy Moseley

A pak přišli na řadu chlapi. Závodu se zúčastnil i Dan Atherton, kterej měl těžkej pád a loni jezdil jenom závody v Enduru. Návrat byl celkem slibnej a Danovi tam padlo 11. místo. V půlce startovního pole se ocitnul taky Aaron Gwin, mohly za to dva pády ve včerejší kvalifikaci, Aaron vzal pořádně za pedály a v cíli měl téměř deseti sekundovej náskok. Na startu bylo ještě 20 chlapíků, který mu to jasně chteli vrátit. Jedinej, kdo se přibližuje, je Sam Hill, ale pořád mu tři sekundy chyběj a jde si sednout na hot seat na druhý místo. 

Největší konkurencí byl určitě Greg Minnaar, kterej chtěl moc porazit Gwina, aby se vrátil zpátky do vedení v poháru. Přetrhl ale řetěz, což závěrečnej finish neodpouštěl a skončil tak 5 sekund za Gwinem.

Čtyři poslední chlápci nahoře a na startu je Danny, kterýmu hraje déšt do karet. Koulecz píše na facebook Go Danny Go a je to zase jízdav pořádným stylu. Na prvním mezičase +1.68, pak hodně stahuje, dole jede moc dobře, ale v cíli má manko 0.834 a sedá si mezi Hilla a Gwina.

Gee pak ještě zalítne líp než Hill a končí tak na třetí příčce, protože Beaumontovi se jízda nedaří a tak aspoň nasazuje parádního whipa v cíli.

Gwin se raduje z vítězství a je vidět, že má fakt radost, protože na Minnaarovi na něj chybí už skoro 100 bodů, což nebude lehký dohnat, tak uvidíme jak to dopadne.

Výsledky jsou takhle:

1. Aaron Gwin
2. Danny Hart
3. Gee Atherton
4. Sam Hill
5. Josh Bryceland

Replay si můžete pustit tady.