Druhej závod Euro 4X series se o víkendu odjel ve švýcarským Leibstadtu. Vznikla tu nově vybudovaná bmx dráha, která dala možnost získaní výsledku i bmx závodník, jenž by se jinak na 4X závodě nechytali. Tom Slavík ale předvedl opět, že má našlápnuto a bral první flek jak na Euro series, tak i na Swiss 4X cupu a dokonce i na nočním pumptracku. Víc vám už k tomu řekne sám v článku.

"První den jsme hodně bojovali s vedrem a systémem závodu, jelikož se jel takový systém, že jsme byli vlastně od 11 h až do 18 h na kole, na což my fourcrossaři nejsme stavení, ale na druhou stranu to byl dobrý trénink na nadcházející ME a MS. Následoval Pumptrack, kde jsme jeli už po tmě za umělého osvětlení, což bylo po celým dni hodně náročný, ale nakonec to taky klaplo a padl tam první flek. V neděli nám začalo pršet a trať paradoxně mnohem lépe držela. V nedělním závodě už byl nastavený klasický systém, jak jej známe ze světové série, takže jsme měli za 2 hodiny odjeto. Dával jsem hodně vyrovnaný starty a bavilo mě to, takže ve finále také 1.místo. 1 víkend a 3 vítězství… to není špatná bilance 🙂 "

Teď se Sláva přesouvá do Polska, kde se rozhodne o mistru Evropy, no a pak už přijde mistrovství světa. Je to letos blízko, tak doufáme, že tam pořádně zafandíme!