Patnáctiletá Cierra Smithová jezdí na kole osmým rokem a závodí rokem pátým. Na to, kolik jí je, má na kontě pět národních titulů. Jestli to takto půjde dál, stane se z ní jedna z nejlepších amerických sjezdařek na světě. Mimo národní závod se umístila také na prvním místě v závodě US Open a Crankworx Air DH. Tento rok bude závodit jako šestnáctiletá, takže bude zajímavé pozorovat, co dokáže.

Jezdíš na MTB, jak jsi se k tomu dostala?
Můj dědeček jezdil závodně silničku a potom začal s mým tátou jezdit na MTB. Můj otec jezdil sjezd a začal mě brát na závody. Čím více mi otec ukazoval kouzla tohoto sportu, tím více jsem si ho zamilovávala.

Proč závodíš?
Závodím, protože je to zábava a miluju, když se mi při průjezdu nebezpečnou tratí hrne adrenalin do krve.

Proč sis vybrala zrovna sjezd a né třeba XC?
Protože jsem poznala sjezd jako první. Postupem času, co jsem poznávala i ostatní styly jako XC, street, dirt, jsem stále zůstala u sjezdu, protože vše ostatní mi přišlo nudné. XC jezdím jenom proto, že je to dobré na fyzičku

Nejstrašidelnější moment na kole?
Nejstrašnější moment byl minulý rok na CrankWorx Air DH. Byla tam dlouhá a stremá kamenitá sekce a když jsem jela dolů, zasekl se mi pedál o kamen a já letěla přes řidítka přímo dolů. To bylo dost špatné. Naštěstí se mi nic vážného nestalo a mohla jsem, trochu potlučení, jezdit dále.

Tvoje nejoblibenější místo na ježdění?

Trať na Northstar v Tahoe a samozřejmě Whistler.

Jaké jsou tvoje vidiny do budoucna ve sjezdu?

Mladé dívky, které potkávám, ke mně vzhlížejí, protože jim ukazuji, že i v mém věku se dá dělat všechno, i když je sjezd hlavně mužský sport. Osobně vzhlížím k Rachel Atherton a Kathy Pruitt, protože obě začali jezdit mladé a nyní jsou jedny z nejlepších na světe.

Jsi dívka. Jaké je to pro tebe jezdit mezi muži?
Občas je to nepříjemné, protože do mě kluci rýpou, že je to na mě moc tvrdé. V cíli se to ale otočí a kluci se stydí, protože jim doslova "natrhnu prdel".

Rychlá smršť otázek:

Více žena, nebo muž?
Žena, ale mužská část mě občas ovlivňuje.

Sukně, nebo jeansy?
Každopádně jeansy!

Oblíbené oblečení na ježdění?
Motocrossové kalhoty a šusťákovka

Čaj nebo kafe??
Ani jedno, nejradši mám horkou čokoládu.

Makeup?
Ano, ráda se líčím.

Růžová, nebo černá?
Růžová.

Za pět let…?
Budu snad jezdit po světě a dělat to, co mě nejvíce baví… jezdit na kole!