Skateboarding k bikování patří, co si o tom budeme povídat = bez skejtu by nebyly parky. Kupodivu ale pozoruji, že u stále většího počtu lidí se děje vzájemná nenávist. Z pohledu bikera sleduju, jak plno lidí nadává na sk8, jak všude zavazí, nedávají pozor. Vtipné na tom je to, že tímto přístupek se sám biker stává tím, na co nadává. Zkusili jste se nad tím někdy zamyslet?

Důvodem k sepsání tohoto článku mě vede právě stále vzrůstající nenávist mezi těmito dvěma komunitami. Skejt a bike by měl vést spíš k poznávání nových lidí, zábavě a společným soužitím.
Vlastním pozorováním jsem přišel k tomu, že je to zapříčiněno předsudky. Jeden sk8/bike jedinec se chová jak "krypl" a ostatní si hned začínají dělat obrázek o celé komunitě. To, že vás například skejťák (když jsme na bikovém serveru) nepustí, popř. vás předběhne, je třeba kvůli tomu, že sami děláte to stejné. Smutné na tom je, že je to převážně v česku. Když jedu někam do ciziny, nebo i do Prahy, kde na Štvanickém parku jezdí plno cizinců, dodržuju pravidlo ruky.
Klasická situace je, že se na sebe kouká člověk na skejtu a na druhé straně parku človek na prkně. Čecháček ať na prkně nebo kole, schválně se rozjede a snaží se tomu druhému překazit jízdu. U cizinců je zvykem ukázat rukou přednost. Někomu to příjde zbytečné, ale když si takhle ukazují dva, že dávají přednost, tak se předchází kolizím, konfliktům, zraněním. Tímto způsobem si poté v parku zajezdí klidně i 50 lidí do spokojenosti. Z osobní zkušenosti vím, že to pak může dojít až k vzájemné hecovačce, ale tomu v česku už naděje nedávám – aspoň né teď.
Početná většina české komunity by si z tohoto mohla odnést kousek, který by mohl vést k přítelství mezi sk8 & bike komunitou.

Prosil bych každého, aby pod tento článek napsal svůj názor na tento můj článek – slovní projev.