Martin Skála, kterýmu nikdo neřekne jinak než Smála, nám do redakce poslal pár fotek z ježdění. Tak jsem ho u tý příležitosti rovnou trochu vyzpovídali a co je u něj novýho a jak to vypadá s dirtováním v Klatovech se dovíte uvnitř. Jinak Smálovo video z roku 2011 se blíží a vyjde tu brzo.

Co je u Tebe novýho?
Letos pro mě asi nejzásadnější novinkou bylo, že mi začal podporovat Agang a to pro mě byl velkej krok dopředu. Jednak tim, že jsem začal vozit rám Agang EXE Star, kterej mi naprosto vyhovuje a taky jsem si díky této podpoře mohl pořídit Agang Ninju a hrozmě mě začlo bavit jezdit po lese.

Jak to letos šlo, kde jsi všude byl a z čeho jsi měl radost ať na kole nebo v životě?

Za tuhle sezónu jsem objel pár zavodů, ale bohužel se mi nedařilo tak jak bych si představoval. Za zmínku snad stojí jenom 6. místo ve slopestyle v Liberci v profíkach. Jinak hodně velkým uspěchem pro mě bylo, že se mi nestalo žadný větší zranění, za což jsem nesmírně rád. Kromě kola jsem se věnoval škole a zdárně dokončil 4. ročník na ZČU.

Kolik u vás jezdí lidí a jak se takhle sejdete k pojezdu? Vím, že jsem jel jednou okolo a bylo vás tam celkem dost.

 To kolik nás jezdí je různy, přes prázdniny a o víkendu se nás sejde třeba 8 a když je škola, tak je občas človek rád, že se jezdí ve třech. Ono v Klatovech je plno lidi co maj kola, ale hodně z nich jde radši na street a tak podobně, takže na dirtech je nás pak málo. A tak celkově ten přístup těch mladých mi přijde uplně jinej, než jakej jsme měli my když nám bylo 15. Hodně z nich ladí gramy, to jaký maj na sobě hadry a myslí že hned budou hvězdy a nevidí za tim tu podstatu toho ježdění, tu svobodu, adrenalin, pohodu s kámošema atd. a to mi trochu na tom vadí. Pak takovej týpek přijde ke skokům, děla tam akorát bordel a lopatu by radši hodil do kopřiv něž poladil skok. Co mi ale hrozně těší, jsou mladý kluci z Přeštic, který k nám začali jezdit někdy loni. Je jich asi 8, věk mezi 13 a 16 a maj k tomu správnej přistup. Je vidět, že je to baví, chovaj se slušne, když potřebujem pomoc, tak to neni problem a taky je na nich vidět obrovskej progress!

Co obsahuje váš park a jak se vám ho podařilo zbudovat?

Momentálně máme v dirt parku v provozu lajnu dvou dirtu, step-up step-down, lavici, radius a pár transferu. Určitě si tam každej najde svoje a na učení triků je to ideální. Park nám pomohlo vybudovat město. Dlouhý roky jsme chodili na radnici prosit, až se pak vyměnilo vedení a najednou to šlo. A i po vybudování, nám město parkrát vyšlo vstříc, takže jim za to patří velkej dík.

Může se někdo stavit pojezdit, má se někomu ozvat, kdo by ho tam provedl?

Určitě se může stavit kdokoliv. Park je volně přístupný a rádi uvítame každýho, kdo s náma pojezdí a v naší nepřítomnosti se bude chovat jako člověk. Pokud by někdo chtěl vědět kde to přesně je, nebo se domluvit, aby tam nejezdil sám, a podobně, tak mě může kontaktovat na 723 768 340 a nebo ještě líp se můžeme domluvit na Facebooku, kde mam profil jako zbytek světa, haha. A nebo se obrátit na Netra.

Dokdy u vás jde jezdit, když napadne sníh nebo jestli jezdíte i přes zimu?

 No jezdíme dokud to jenom jde. Nejhorší je přelom podzimu a zimy, když je bahno a je to zlý, ale jakmile začne mrznout a i když třeba napadne, tak se zase dá jezdit. Pokud by to někoho zajímalo, jak to vypadá v zimě, tak mam pár záběrů ve svým loňským videjku.

Závěrem bych ještě chtěl poděkovat všem sponzorům, kterýma jsou Agang, FRbikes, Geekshirts.cz a Peace. Všem lidem co mě podporujou v ježdění, podporují náš park, jezdí se mnou a pomáhají mi tvořit fotky a videa, protože bez nich by to určitě nebylo ono. Baví mě to!!

Díky moc, že jsem se moh intelektuálně vyjádřit 😀