Jak název napovídá Evropská a Britská 4X série získala sponzora a to hned na příští dvě sezóny. Schwalbe je jedním z největších Evropských výrobců plášťů a pro sezóny 2012 a 2013 slibují top jezdce, skvělé závodění, obrovskou atmosféru a spoustu zábavy v jimi sponzorovaných sériích.

Schwalbe British 4X Série
Série bude mít v příštím roce sedum závodů. A jak říká Chris Roberts: "4x u nás v Anglii rok od roku víc roste. Příští rok se můžete těšit na nové tváře. Schwalbe bude skvělým partnerem a těším se na naši spolupráci v příštích letech."

Dave Taylor, marketingový manažer pro Schwalbe ve Velké Británii, viděl svůj první 4xový závod teprve loni při zahájení Britské série a dočista tomuto sportu propadl. "Britská 4x série byla v loňském roce pro Schwalbe velice úspěšná a tak jsme rádi, že jsme si zajistili partnerství pro příští dvě sezóny. Nyní jsme vypracovali nový plášť pro 4x na rok 2012. 4X je v Británii rozhodně nejvíc akční disciplnou na horských kolech. My to milujeme a nemůžeme se dočkat začátku sezóny!": dodává Dave.

Schwalbe Euro 4X Série

Loňskou Evropskou sérii 4x dlouho vedl Joost Wichman, který vyhrál první závod v Belgickém Houffalize, ale přesto si vítězství v sérii i přes svůj pád ve finále posledního závodu v Peci pohlídal Tomáš Slávík. Schwalbe chce podporovat 4X a přispět k jeho dalšímu růstu. My této chválihodné myšlence držíme palce a doufáme, že příští rok se v této sérii zase objeví spousta Čechů, kteří pořádně zadiktují!