Petr Mihalik aka Satan, který zde měl bikecheck a v posledním vydání DB i profil, mi poslal povídku a pár fotek od Greslíka (který tu také často uveřejňuje svou práci) z jeho velikonočního tripu do Klatov…

Do Klatov sem jel na víkend podruhý po dvou letech. Dost sem se těšil, protože před dvouma rokama to byli šíleně prokalený a proježděný dny.Partička za kterou sem jel se hned po mim odjezdu rozdělila, taky se skoro ty dva roky určitý lidi nevídali a proto bylo tak bezvadný že sme se viděli všichni. Po dvou hodinách v autobuse mě na nádraží uvítal Kubíno s holkama, šli sme uklidit k němu moje věci a hurá do dirtparku.

 Homespot zabijáka Netra se skládá ze dvou skoků, klopenky, step-upu, step-downu a lavicí s odrazem ve kterym se dá lítat jako v rádiusu. Trasa doleva začínala dropem a jednim skoro 8metrovym skokem. Po pár hodinách ježdění se jedeme projet po městě a domů. Večer pohodová grilovačka a pozdější přesun na místní pofelmísto u potůčku. Jelikož tu netrávíme dvě hodiny deně v metru jak je u mě normální, zdají se mi dny delší. Pohodový popití se známíma i neznámíma lidma. Den byl horký a vyčerpávající tak se pomalu chystáme domů, když najednou se jeden s ožralích místňáků šel projít po srázu k potůčku, parádně se do něj sklouzl, po chvilce procházky v potoku padá i s batohem do vody, my se neskutečně smějeme. Když se svlíkl do trenek a začal se ptát jestli chceme ho chceme vidět plavat, všichni jednim hlasem řvou "Jooo!!dělej!!", tak si lehá a nechá se unašet proudem, brrrrrr. Jakmile se začal škrábat ven, my naskakujem do aut a na kola, páč se bojíme koupání s ním.

Ráno vstávačka okolo 10, snídaně a procházka na zmrzku do města. Všichni už víme že nás čeká další krásnej den. Hned po výbornym gulášku k obědu od Kubínový babičky, vyrážíme do dirtparku. Jedeme brzo protože místní fotograf Greslík musí brzo pryč. Proběhne menší photosession a okolo 4hodiny opět přijíždí Netro a jeho parta. Netrovu sérku nevytlačim z hlavy nejspíš dlouho: první -oppo360table, duhej -360whip, step-up -360barspin, step-down -oppo360, poslední – double whip. Nejvíc mě na něm dostává to že než aby si zkusil flip a potom nohand flip, přijede a po chvíli se rozjíždí rovnou na čistě odjetej nohand flip. Inu, dává jasně najevo že je to zabiják 🙂

Hodně zewlujeme protože je opravdu horkej den a z nás leje pot. Při cestě domů dělám na ulici bunnybar, samozřejmě protočim řidla jen o půlku, padám a kolo si vesele jede dál a dělá důlek do auta. Večer v rytmu nostalgie, ráno ZASE odjíždim… v 10.06 nasedám do vlaku směr Plzeň, mávám kamarádům a uvědomuju si jak ten čas kurevsky letí. Díky všem co se na mě přisli podívat, milýmu průvodčímu kterej mi nedal pokutu za kouření ve vlaku a hlavně Kubínovy a jeho babičce který mi umožnili oba výlety do Klatov.

A já zase děkuji Petrovi za skvělý článek…