Honza Novák na svých stránkách: http://blog.jannvk.com/album/milan-pouzar-bmx-rider/ vyprásknul rozhovor se starym pardálem Pouzičem, kterej z jihu Čech vysílá na socialech každou chvíli nějakej banger a ukazuje, že rozhodně nepatří do vyřazenýho železa. Honza k otázkám přidává taky pěknou galerku, tak se pohodlně uveleb a čekuj to!

Tak od začátku: jméno, věk, jak dlouho jezdíš, bydliště a sponzoři?
Čau, jmenuju se Milan Pouzar, pocházím z Českých Budějovic a letos jsem oslavil svoje 25. narozeniny. Na kole jezdím už od svých 12-ti let a za tu dobu jsem byl nucen vynechat několik zásadních sezón kvůli zlomeninám a jiným zraněním. V současnosti mě sponzoruje velmi progresivní firma Snowbitch, podporu mám také od naší crew YouCanDoIt a místního bikeshopu FrBikes.

Vypadá to, že se snažíš jezdit hodně technicky. Je tomu tak, a nebo se pustíš i do sebevražedných věcí?
Mám rád adrenalin, ale také technické ježdění. Záleží na tom jak jsem vyhecovanej. Například na závodech úplně vypnu a myslím jen na to jak udělat pro diváky největší show. Ve svým domácím skateparku se snažím jezdit spíše technicky a tím zdokonalovat ovládání kola. Rád vyrážím také do různých měst v celé České republice, kam si jezdíme s kámošema vyzkoušet jiný skateparky a obvykle si přivezeme našlapaný video!

Jak je to na Jihu s BMX? Crew, zázemí, závody?
Co se týče Českých Budějovic jako metropole Jižních Čech, tak je to s podmínkami pro BMX celkem bída. Máme tu starý plechový skatepark, kde je mizerný a nebezpečný povrch a od roku 2014 tu stojí betonový skatepark, který je pro BMX malý, takže odpovídá spíše technickému ježdění a ne žádným vraždám. Ze závodů bych jmenoval pouze jediný a to Bike‘N’Roll v Jindřichově Hradci, kde je vždycky skvělá atmosféra a padají tu triky na světové úrovni. Mám v hlavě nápad jak uspořádat závody v Českých Budějovicích, ale město nás v tom moc nepodporuje, což je evidentní, když chtějí za pronájem skateparku na 1 den zálohu 70 000,-Kč, která může pokrýt případné drobné škody na majetku, které tak často vzniknou (např. pošlapaný trávník).

Jaký máš nejoblíbenější místa na ježdění?
Nejlepší dřevěný skatepark/bikepark je jednoznačně v Pardubicích, z betonových skateparků bych jmenoval např. Jihlavu, Klatovy, nebo Sušici, kde mají daleko lepší skateparky než je u nás v Českých Budějovicích.

Jakou hudbu posloucháš?
Hele budeš se divit, ale už nejsem takovej pankáč jako dřív hehe. Teď si radši poslechnu nějakej rap, nebo typickej americkej Hip-Hop. Z československý scény mě baví např. raper Rest, Paulie Garand, Refew, nebo něco od Kontrafaktu. Ze zahraničí si ujíždím na A$apovi, Mac Millerovi, nebo raperovi Drakovi, Dr. Dre, Post Malone, Wu-Tang clan, je jich mraky… Ale občas se vrátím i k rocku a to mě nejvíc baví AC DC!

A ted rychle
Které triky děláš nejraději?

Backflip, Condor, Barspin, Tailwhip, Tabletop

S jakoukoli nohou vpředu?
Ne, jen s levou.

Triky, který můžeš dělat na obě strany?
360°, Barspin, X-up, Footjam

Koloběžky?
Začátečníci mi dost lezou na nervy 😀 , ale když to někdo umí, tak má můj respekt!

Skejťáci?
Dříve tam byly velký boje, teď nás vnímám jako jednu partu.

Co děláš, když se vzbudíš?
Uvařím si kávu a jdu sr*t 😀

Největší ztráta času?
Spánek, kolony na silnicích.

Čím jsi chtěl být jako dítě?
Policajtem

Co tě nejvíc stresuje?
Představa, že nebudu moct dál jezdit na BMX!

Život je…?
DAR, kterej si musíš maximálně užívat, nekoukat furt na peníze, ale rozdávat radost, štěstí a lásku, aby na tebe lidi po smrti vzpomínali v dobrým.

Závěrečná děkovačka?
Tak chci poděkovat hlavně tobě za parádní fotky a čtenářům za to že to dočetli až do konce hehe. Dále děkuji sponzorům, především Snowbitchy za skvělý oblečení. Velký díky patří také mojí snoubence Lucce za maximální podporu v ježdění, dál chci poděkovat tátovi, bez kterého bych se k BMX jen těžko dostal a zdravím rodinu a všechny svý přátelé.

Díky kejmí, ať se tě zdraví drží a daří se ti ve všech směrech života! Čůůůůs
Taky tak! Díky moc a za mega fotky!