Author AG lab rider Tomáš Navrátil skončil třetí na ME ve sjezdu, což je určitě jeden z dalších skvělých Českých výsledků ve světě horských kol! Zeptali jsme se Toma na pár otázek!

 

Ahoj Tome, skončil si třetí na Mistrovství evropy ve sjezdu, jak si na to trénoval?
Trénovat jsem začal už v zimě s trénérem, měl jsem posilovnu, běh, běžky atd.. Během sezóny už se ta posilovna obměnila hlavně tím kolem, každý víkend byly závody. Takže jsem hlavně seděl na kole a na motorce. Hlavní prioritou bylo zaměření na mistrovství ČR, MS a právě to zmíněné ME ve Wisle.

Jak vypadá tvůj klasický týden?
Když vezmu svůj klasický týden v sezóně, tak pondělí po závodech je vždy relax. V úterý dávám klidnější endurko. Středa – čtvrtek buď opět enduro nebo sjezďák či pumptrack, záleží podle času. Pátek je opět volný, protože v ten den odjíždím na závody do neděle.
Kde nejradši trénuješ a na co se zaměřuješ?
Nejradši trénuji tady u nás kolem Holešova. Hlavně se zaměřuji na techniku a rychlost, abych byl o de dne rychlejší a rychlejší.
Jaké máš plány na příští sezonu?
Přestupuji do kategorii Elite, takže to nebude žádná sranda! Je další motivace se zlepšovat a zlepšovat s velkýma klukama, rád bych se umísťoval do top 10ky v ČR. Kolik akcí za rok objedeš?
Zhruba kolem 20ti závodů za rok.
Brzo bude zima a s tím ježděním už to nebude tak žhavé, jak probíhá tvoje zimní příprava?
Moje zimní příprava, je stejná, tak jako u každého jezdce. Je to pořád ta posilovna, pokud je sníh, tak běžky. Když není a počasí přeje, tak pořád to kolo, moto, běh.
Díky za rozhovor a hodně úspěchů!
Tomáše můžete sledovat na jeho fb page ZDE