Vašek Kolář natočil s se svým kámošem Jirkou novej edit. Uvidíte v něm záběry z Litomyšle, Brna a něco mála z Blanska. Pro ty, kterým snad jméno Vašek Kolář nic neříká, jsme Vaška vyzpovídali a tak se dozvíme i něco vic o videu a o tom jak mu to letos na kole šlo.

Nejdřív se nám teda představ, kdyby Tě snad někdo neznal.

Čau, jmenuju se Vašek Kolář a jezdím závodně biketrial asi od šesti let. Za tu dobu se mi podařilo získat 5x titul mistra světa plus mnoho dalších úspěchů. V dnešní době jezdím nejprestižnější kategorii Elite.

První co mě zajímá, jestli je to Porsche tvoje nebo kde jsi k němu přišel hehe?

Tak ono jsou poslední dobou v biketrialu celkem hodně velký prizemoney, takže člověk si na takovou káru vydělá hned, hehe! Dělám si prdel, Porsche bylo půjčené od jednoho kámoše. Chtěl jsem to mít jen tak ze srandy na začátku a ani mě nenapadlo, že by někoho napadlo, že je moje, hehe!!

 

Co rok 2011 kde jsi byl a jak se dařilo?

Tahle sezóna byla celkem vydařená. V MČR jsem vyhrál šest závodů ze šesti a ještě bude sportlife, takže pro letošek už to mám jasné, takže paráda. Na mistrovství Evropy ve Švédsku jsem byl druhý, ale bohužel se stejným počtem bodů jako první, takže nejtěsnějším možným způsobem jsem byl druhý, což je škoda. No a mistrovství světa mi letos bohužel nevyšlo. V prvním závodě v Česku jsem byl pátý a ve Španělsku myslím devátý a vyšlo z toho celkově šesté místo, s čímž moc spokojen nejsem.


Proč jsi se rozhodl pro ježdění na 20" a nejezdíš na 26"?

Každé kolo má něco do sebe a každé má své výhody i nevýhody. Já si vybral malé kolo, protože tak jezdím od malička a dávám tomu přednost. Určitě ale někdy zkusím i velké.


Koukal jsem, že zkoušíš i bmx, co na něm jezdíš, jak Tě to baví a nenapadlo Tě někdy zkusit nějakej závod na bmx?

V roce 2006 a 2007 jsem jel freestyle MTB na sportlifu a na freestyle games v Brně. Celkem mě to bavilo, ale v Blansku nemáme žádný dobrý park ani molitan nic a tak se těžko dalo posunovat dál. Navíc jsem se občas celkem i bál. Později mi praskla vidlice a kolo mi leželo v garáži mega dlouho. Letos jsem si pořídil bmx, protože mě vždycky lákalo. No a na tom se jen tak vozím do pohodičky J

Kdo je vzor Vaška Koláře, jestli teda je někdo, kdo Tě nějakým způsobem tím jak jezdí nebo jinak ovlivňuje?

Tak vzorů mám hodně. Líbí se mi dost, jak jezdí Ondra Šléz, Berry, kterým to dost přeju a taky mega zahraničních jezdců jak na bmx, tak na mtb. No a z trialu je to Dani Comas, Benito Ros, Danny Macaskill, Ali C a další.

Jestli jsi chtěl někomu něco vzkázat tak teď je ten pravej čas.

Tak chtěl bych poděkovat nejvíc J. Fikejzovi, protože on měl to strpení to semnou natočit a pak to postříhat. Potom chci poděkovat rodičům a sponzorům za podporu. No a pak bych chtěl pozdravit všechny, co jezdí na kole a baví se tím a všechny kámoše. Jinak checkujte www.rideheads.com, což jsou naše stránky!! Díky za rozhovor.