Rozhovor s Tomášem Šorejsem, kterej má teď nastarost dirtbiker.cz, takže vlastně rozhovor se mnou.
Radek Hruška mě trochu vyzpovídal, abych nedělal rozhovor sám se sebou:

Jak si se dostal do redakce DB?

Do redakce jsem se poprvé dostal na Cultovi od AGangu, bylo hezký slunečný počasí, frčel jsem si Prahou, vyběhnul jsem schody, otevřel mi zarostlej Hruška a byl jsem v redakci. Ale na to se asi neptáš. Pamatuju si, jak jsem objevil, že má dirtbiker web, bylo tam nějaký logo a že se dělá na stránkách, svitla mi tenkrát jiskra v oku, že tu bude konečně kvalitní web o tomhle bike odvětví a nic. Pak kvalitní web celkem byl, ale obsah rozhodně ne, trochu jsem vás sledoval no. A pak jsme se poprvé potkali letos ve Špindlu u focení článku do DéBéčka a tam u píva a guláše vznikla nabídka, že bych jako občas něco mohl slintnout na net. Přes prázdniny to byl jen občas článek, pak jeden článek denně a od září jsem do toho začal šlapat a už tu mám na svědomí okolo 80ti článků.

Myslíš, že má teda šanci dělat v DB uplně každej?

Tak dělám tam já, takže je jasný, že je nouze a berou každýho. A má šanci dělat každej na koho je spoleh a něco umí a bude mít chuť a energii něco tvořit, to ostatní už mu vysvětlíme my a se vším mu pomůžem.


Studuješ vejšku elektro, ale teď makáš jako novinář. Co tě na týhle práci nejvíc baví?

Mě to asi bavilo vždycky, v roce 2006 jsem si napsal první stránky bozidecka.com, který se jeden čas těšily velký sledovanosti, makalo nás na tom dost, vedl jsem tak trochu nějakej team a bylo to super. Taky mě napadlo založit na střední školní časopis, protože tamní stál za nic, udělali jsme pár čísel a byla to hrozná pecka, dokonce jsme rozdělili školu na dvě půlky, hlavně co se učitelskýho sboru týče. Nestačili jsme to tisknout, všechna čísla šla hned pryč. V neposlední řadě taky píšu pro 720.cz, kde to vždycky bylo hodně oblíbený ty moje slinty, tak mám z toho takovou radost, jakože dělám něco co mě baví a ještě to baví i ostatní.


Internet běží 24/7, takže asi taky makáš 24/7. Netrpí tim škola, rodina, přítelkyně?

Ta tu teď sedí vedle mě a čeká až tohle dopíšu a půjdem ven, to víš, že je to nahovno a potřeboval bych parťáka, mám spoustu nápadů, co bych chtěl udělat, natočit, nafotit, napsat, ale nemám na to čas, protože každej den musí něco vyjít a když vychází, nemůžu někdě natáčet, třeba v sobotu nic nevyšlo a jsem za to na sebe naštvanej, radši bych byl naštvanej na nějakýho týpka, kterýmu bych s nohama na stole ze svýho zimního sídla na Bali (co mi koupil dirtbiker) buzeroval, jakto že nevyšel žádnej článek. To je nabídka pro každýho, kdo do toho chce se mnou jít.

Co se chystá na Dirtbiker.cz během podzimu? 

Chystá určitě větší pravidelnost, nový rubriky, soutěže a bude chystat to, co budou chtít naši čtenáři, protože pro ně to dělám, chci tu stvořit konečně pořádnej web, je mně celkem jedno, jaký je to logo a adresa v prohlížeči, ale dirtbiker by si to zasloužil nejvíc, protože tu prostě byl od začátku. Takže pište komenty, dávejte lajky, je to jednoduchej způsob, jak nám můžete ukázat, že to co děláme má smysl. 

Chtěl bych poděkovat Radkovi, že mě takhle vyzpovídal a kdokoliv kdo by chtěl nějak přispět, zkusit s náma tvořit dirtbiker.cz, či mi sdělit názor nebo něco měl, rád to uvítám.

tady máte kontakty:

tomas.sorejs@dirtbiker.cz – můj osobní mejl

online@dirtbiker.cz – náš sběrnej mejl pro vaše fotky, videa, reporty, názory, cokoliv

Tak já jdu konečně ven, venku buráci Strahov Open Air a já vám tu doteď psal tenhle text místo párty.