Teodor Kováč se nám usadil mezi českou mtb freestyle špičkou, a protože od jeho minulého rozhovoru v časáku (68) uteklo už dost času, položili jsme mu pár otázek.

Čau Teo, od tvého posledního rozhovoru do DBčka utekl už nějakej čas. Co všechno se pro tebe od té doby změnilo?
Čau! Tak zas tolik se toho nezměnilo. Akorát jsem od té doby změnil sponzora na kola. Minimálně tuhle sezonu budu jezdit za Agang a RST a byl jsem zařazen hned do Agangyoungguns teamu, což je super! Jo a taky mám titan v noze, to je taky super!

Jsi jeden z „aGangyoungguns“ co to pro tebe znamená?
Tak znamená to super kola Agang a vidlice RST! Zatím mám Exestar s RST Space vidlicí rovnýma řídítkama a Shimanoklikama a teď se mi to kolo fakt líbí! Neni to konečně žádnej cirkusáckej stroj! Ještě plánuju otestovat Ninju a možná Rock’n’Rollu.

Minule si v časáku řešil s Radkem flipwhip. Přidal sis od té doby do arsenálu nějaký nový trik? Popřípadě co nový by si chtěl vyzvat?
Jelikož jsem se ke konci minulé sezony zranil, nestihl jsem odjet moc nových triků, ale přes zimu jsem už byl docela v pohodě, takže jsem párkrát vyrazil do molitanu oprášit nějaké novinky. Nějaké nové věci jsem uměl už před zraněním. Ikdyž nikdy nevíš co se naučíš. Haha J

Sice už je to chvilka od Silvestrovský noci, ale určitě i u tebe proběhlo nějaký bilancování loňský sezóny, tak jaká byla?
Sezona určitě nebyla nejhorší ani nejlepší. Začátek roku byl super, první závod byl myslím Dirtmasters ve Winterbergu kde mi o jedno místo uniklo finále skončil jsem na 21. místě, hned na to byl King ofthewindpeak kde jsem byl třetí, následovalo v půlce července Go Big or Go Home v Mnihcověkde se super jezdilo, pak byl BastrBastards v Brně kde jsem vyhrál a moje léto zakončil Monster energy Slopestyle v Basileji, kde se mi jezdilo fakt dobře. Z předkvalifikace jsem postoupil hned z druhého místa, ale další den při tréninku na finále jsem dělal 360 barspin na posledním ani né moc velkým skoku a spadla mi noha s pedálu a zlomila se, takže pěkná otrava.

Končí nám zima, teď už více méně bez sněhu… Co v tomhle období děláš a kdy si naposled seděl na kole?
Naposled jsem byl na kole v úterý (je pátek), ale zítra odjíždím na deset dní jezdit do Španělska, tak doufám, že tam budu jezdit pořád. Jinak v zimě dělám dost to co normálně jenom místo kola spíš jdu do bazénu, šlapu na rotopedu a nebo jdu do posilovny. V poslední době jsem si oblíbil chodit do bazénu před školou na šestou a to je fakt hustý!

Víš už co za závody, tripy letos odjedeš?
Tak přesně to nevim. Teďka jedu do té Barcelony, pak doufám že Vienna Air King a dál asi vybrané závody po evropě, které bývají většinou zařazeny do FMB tour.

Kluci od aGangu jsou v poslední době víc a víc vidět na celopérech. Co ty a fully?
Na celopéru jsem nikdy pořádně nejezdil, takže to určitě chci vyzkoušet!

V časáku si taky říkal něco o rozvržení času mezi školu a kolo. Nějak jsem tam nezmerčil žádný girls a party. Tak jak je s tebou v tomhle ohledu?
V pořádku.

Určitě sleduješ bikovou scénu, který video, edit, profil či report tě vzal v poslední době nejvíc?
Tyjo, teď mě nic moc nenapadá. Akorát už před nějakou dobou měl docela pěknejedit Max Fredriksson ze Švédska. Doufám že tenhle rok si taky konečně natočim nějaký pěkný video. Kameramana mám tak snad to nějak dáme dohromady.

Když jsme u těch bikovejch videí, co říkáš na dubstep, kterej je v nich teď dost slyšet? Jakou hudbu volíš ty jakožto posluchač?
Nic moc. Tady tu počítačovou hudbu moc neposlouchám. Poslouchám všechno možný kromtý elektro muziky, Hip Hopu a Rápu.

Na závěr dostáváš prostor vzkázat něco fanynkám…
Choďte do bazénu před školou!