Chtěli jsme vám jenom vydat novinku o tom, že Kuba jede nově za značku O’Neal, ale pak jsme si vzpomněli, že vlastně ani nevíme, co takhle Kuba dělá. Tak jsme se ho ještě zeptali na pár otázek a připravili s ním malou galerku a vy si to teď všechno můžete prohlídnout.

Čau Kubo co teď děláš, studuješ, pracuješ, živí Tě tvoje holka nebo je pravda, že jsi prostitut?
Čau!
No tak určitě…
Hele, hlavní náplní času je škola. Dělám vošku s oborem management sportu, takže to má ke kolu dost blízko a celkem v klidu se to dá zvládat. Moje holka mě zatím neživí, ale zkusim to navrhnout. Prostituci přenechávám jinejm.

Jak probíhá tvoje zimní příprava a čemu krom kola se věnuješ?

 Snažim se toho dělat docela dost, chodím plavat, do posilky, doma občas šlapu na kole. Prostě tak abych se aspoň nějak zlepšil a připravil se na sezónu, kdy už toho moc nestihneš. 

Kde jezdíš přes zimu?
Je to docela bída, dokud jen mrzlo tak jsem jezdil normálně na skocích, často teď jezdíme do německa do Rad Quartieru hlavně trénovat do molitanu, je to v podstatě nejblíž z Prahy kde to stojí za to.

Na jakejch závodech venku se letos ukážeš a kde bychom Tě mohli vidět u nás v ČR?
Letos je akcí fakt parta. První bude Vienna Air King na apríla a pak je po evropě v rámci tour spousta zastávek. Letos bych se chtěl zaměřit na ty větší akce. V plánu mám i minimálně 2 závody v americe, kde je to víc o slopestylech, ve kterých se cítím silnější než na dirtech. U nás toho nestíhám tolik, ale v Libčicích na River Jamu nebudu chybět, snad už se všechno uskuteční na úplně novém set-upu a taky Bastr bastards, který je součástí FMB world tour.

Na jaký příčky si letos věříš v rámci závodů FMB World Tour? Po 4. místě na White Stylu nemusíš bejt skromnej.
Vždcky je to trochu loterie, ale věřim tomu, že bych se mohl pohybovat tak v druhý desítce celkově, což by bylo skvělý. A snad opět nakouknu do první pětky a nebo i výš v nějakém ze závodů. 

Kromě závodů máš nějaký plány na léto?
 Plánů je dost. Předně máme v plánu slušnou výstavbu skoků v Libčicích, dál je tu možnost nějaký instruktorský činnosti, což mě docela láká atd. Je toho víc.. Závody a trénování je ale rozhodně na prvním místě a v létě je akcí vždycky dost.

Právě jsi nově podporován od O’Nealu, co jsi nafásnul a myslíš, že Ti to pomůže, abys to tam vodpálil jako Lacondeguy?
Tak určitě…
Spolupráci s O´Neal jsme začali před pár dny, ale musím říct že je to pecka! Zatím mám helmy Fury a Dirt Lid, chrániče kolen a loktů Sinner + holeně Dirt Shin. Teňoučký rukavice Jump a k tomu okuláry Blur. O´Neal je prostě špička na trhu takže jsem jako v bavlnce.
 Letim na měsíc a dál! 

Jakej je tvůj další setup na tuhle sezónu?
Co se týče kol,  zůstávám věrnej Rose Versand. Loni jsme testovali novýho hardtaila The Bruce a slopestyla The Jester, který jsou už oba v prodeji. Na freeride je to pak model Beef Cake a XC raketa Count Solo. Vidlice RST, přesně modely First, Titan 15 a Storm. Pláště od Geaxu, Oblečení a boty Fallen a pro každý případ pojistka Multi Trip od Evropské cestovní pojišťovny.

Kolik máš pěněz z toho, že je tvoje jméno na splachovacích zařízeních a vysoušečích rukou?
Nejsi první kdo se ptá. Naše rodinná firma to není, takže zatím nic. Ale je vidět že i hovno může bejt dobrej business.