Jedním z našich nejnadějnějších sjezdařů je Ondra Štěpánek z Jablonce! Poslední dobou sklízí samé úspěchy a tak nás napadlo ho vyzpovídat.

fotky pro rozhovor poskytl www.lukasnavratil.cz

12957687_586446584858140_1256031539225180907_o

1. Ahoj Ondro, tento víkend si vyhrál závod v Koutech a minulý víkend si zajel slušně na svěťáku v Lourdes! Dalo by se říct, že si na letošek trénoval víc jak na jiné sezony?

Zdár kámo. Musím se přiznat, že letos jsem do toho pořádně šlápnul a od základu jsem změnil tréninkovej plán. Dřív jsem chodil hodně do fitka a zvedat těžký váhy, ale zjistil jsem, že na náš sport je to k ničemu.

2. Mohl bys trošku popsat jaká je na svěťáku konkurence a jaký je časový rozdíl mezi jezdci, co jsou na tom podobně jako ty?

Konkurence na světovém poháru je o dost výš než tady v ČR, ale myslím si, že dostat se do top 30 není nic nereálného. Kluci, co lítaj do top 20 jsou čistě profesionálové a neznají nic jiného než každý den trénovat, jezdit na kole, na motorce, na enduru atd…

3. Jak si v Lourdes skončil s bereš to jako velký úspěch nebo se chceš ještě výrazně posunout?

Na svěťáku v Lourdes jsem se kvalifikoval ne úplně bezchybnou jízdou, takže určitě nebude těžké zajet o hodně líp. Beru jako úspěch, že jsem se na tak těžké trati dokázal kvalifikovat a neudělal jsem velkou chybu v těžkých pasážích, kdě měli problémy i ti nejlepší v oboru. Ve finále jsem bohužel udělal banální chybu a spadl jsem v klopence, kde jsem to vůbec nečekal.

12967439_1071896292872872_2768997084947188279_o

 

4. Sezona právě začala. Co zásadního plánuješ letos objet?

Letos si mě vzala pod křídla firma CTM, které chci velice poděkovat. Objet letos plánujeme co nejvíce Evropských pohárů, všechny světové poháry v Evropě a když se bude dařit, tak i za vodou. Pár Slovenských pohárů, Českých pohárů a když zbyde čas, tak i nějaké ty sranda mače 🙂

5. Minulý rok sis při 4x Revelations poranil rameno. Co si s ním měl a cítíš se momentálně ve 100% formě?

Utrhl jsem si klíční kost, doktoři říkali že to bylo zrovna utržené tou nejhorší formou tzn. Všecky vazy utrhaný a okolní potrhaný. Dali mě do kupy a musím zaťukat, rameno stále drží.

6. Děkujeme za odpovědi k rozhovoru a závěrem bych se chtěl zeptat čemu při tréninku věnuješ nejvíce času? Jaký poměr času věnuješ posilce vůči kolu? Do budoucna přejeme hodně úspěchů!

Přes zimu pracuji co nejvíce s tělem, jakmile roztaje sníh vlítnu na kolo a snažím se drtit kolo co nejvíc, samozřejmě zapojuji i trénink s tělem. Je to složitý, většinou se řídím podle počasí a času… Díky za rozhovor a ať se daří i vám ! 🙂

Na závěr přidávám rozhovor z drivu!