Jirka Blábol jel na Vans Rebel Jam jen jako náhradník. Nakonec ale mohl závodit také, jelikož se Kuba Jůza zranil. Měl tak možnost si zajet jeden z nej závodů.

Jirko dostal jsi úžasnou příležitost zajezdit si na Rebel Jamu, zaskočilo tě to?
Jasně, že mě to zaskočilo, jelikož jet takovej závod je dost psycho, když jsem si uvědomil, že se to fakt stalo, nemohl jsem tomu nějak uvěřit.

V tréninku jsi původně neměl jezdit, ale teď už můžeme říct, že jsi naštěstí jezdil. Vyzkoušel jsi si všechny věci, které jsi dělal v závodě?
Je pravda, že jsem původně neměl jet, ale bohužel se Kuba zranil, tak jsem jel já. Všechny věci jsem si bohužel nevyzkoušel, jelikož v parku bylo asi 60 lidí, tak nebylo moc pokusů, ani času něco si najíždět.

Jak se ti líbil park?
Park byl fakt super Brian Kachinsky s Hennonem odvedli kus práce a na parku to bylo vidět!

Jak se ti jezdilo vedle jmen jako Roche, Kennedy, Reynolds a Donachie?
Jezdit vedle lidi jako je Garrett je dost dobrej pocit, ale je to dost stresující, když se na vás koukají nejlepší bikeři na svetě.

Co ti tahle zkušenost dala?
Tak jsem si vyzkoušel překážky, na kterých jsem nikdy nejezdil, takže jsem některý věci dělal poprvý v životě. Doufám, že příšte nebudu tak nervózní a budu víc v chillu.

Jak dlouho jste v UK vlastně byli?
V UK jsme byli 4 dny. Za tu dobu jsme se podívali do House of Vans a zajeli jsme do bowlu, který byl kousek od York hall, kde se contest jel.

Kam se ještě letos chystáš?
Měli by jsme jet do BCN, ale ješte to není jasný, tak nebudu říkat, že jedem.

Co bys vzkázal jezdcům, kteří o závod přišli?
Tak určitě by každej měl jednou na akci jako je Rebel jam zajet, aby věděl, jakej je to pocit, vidět jezdit nejlepší jezdce na svetě. Takže neseďte doma a jeďte.