Kuba má jednu velkou výhodu v podobě nejlepšího ježdění u nás vůbec. A to přináší zasloužené ovoce. Pojďme se podívat, jak mu šla karta v uplynulé sezóně a co plánuje.

Jaká pro tebe byla sezóna 2014? Byl jsi někde na závodech, tripech a co zranění?
Sezóna 2014 byla pro mne osobně snad nejúspěšnější ze všech. Stal jsem se Mistrem Český a Slovenský Republiky a urval jsem pár dobrejch míst v Evropě.
Na tripu jsem byl opět Kalifornii, kde jsem se připravil 100% na sezonu. Následoval pak trip do Francie na Lords of Dirt. Poslední větší trip byl pak na podzim do Španělska, kde jsme společně s Adamem Kovářem natočili edit za rok 2014.
Zranění musím zaťukat, že jsem loni obešel.
Naučil ses nějaký nový triky?
Podařilo se mi odjet pár zajímavých backflipových kombinací, které moc lidí nedělá a zároveň se furt snažím, co nejvíce dostat kolo do ruky.
Co děláš přes zimu? Naháníš nějak fyzičku?
Díky tomu, že máme ve Stráži skoro všechno pod střechou, tak se snažím hlavně jezdit. Snažím se jezdit , co nejvíc to jde, jsem skoro každej den na kole. Fyzičku nějak moc nehrotím. Začal jsem chodit pravidelně na masáže a musím uznat, že to mému tělu opravdu jen prospívá.
Jaké jsou tvé plány na další sezónu? Závody, akce, tripy, focení nebo edity?
Hlavní plán je bavit se ježděním. Mám v plánu zase nějaký zahraniční závody. Určitě vím, že bych se letos rád zase podíval na Lords of Dirt, Kill The Line a Mistrovský Polska, to jsou závody, který mne loni hodně bavily, Mám v hlavě pár nápadů a věcí, který bych chtěl letos uskutečnit a když všechno dopadne, jak má, tak si myslím, že to bude dost, ale nechci předbíhat.