Již po dvanácté se v Shibak bikeparku u Lysé nad Labem uskutečnil tradiční Shibak contest. Skoky vycházeli dobře, ale za deště to už tak jednoduché nebylo. Vyjíždění kolejí v dopadech a nonstop opravování nikoho nezaskočilo a rideři se během dešťových přeháněk snažili dávat skoky do kupy, což se naštěstí povedlo pro mtb i bmx kategorie.

foto: Ondřej Halama

Vítězství brali v MTB Daniel Liška a v BMX František Bláha, který se za poslední dobu hodně vyjezdil. Údajně chodí na kolo i dopoledne a kdy je to možné. Oba vítězové jako jediní dávali backflip přes první skok, což určitě pomohlo k předním příčkám.

Diváků přišlo celkem slušné množství. Lokálové měli i dobré jídlo za lidové ceny a jako každý rok originální trofeje pro vítěze. Celkem se na start naskládalo okolo dvaceti jezdců a to nepočítáme mladé bikrosáky řádící na druhé straně parku. Na akci se přišel podívat i Topride.eu rider Michal Maroši s kterým pro vás chystáme bikecheck!

Mezi další jezdce, které bych zmínil byl Satan, který jezdil slušné stylovky a nebál se vzít i za beko. Author AG lab rider Petr Havlík mířil taky vysoko a jako jeden z mála na mtb motal 360 baro, které mu pomohlo k třetímu místu.

Akce měla pozitivní atmosféru a díky za ní! Těšíme se příště znovu.