O víkendu jsme navštívili Belgickou akci zvanou LOOSEFEST, kterou pořádá Monster Energy a Reverse rider Nico Vink, který buduje i celý bikepark Ferme Libert!

foto: Monster energy

Vyrazili jsme ve čtvrtek ve složení Liška Bros, Jan Kačerr Špika, Adam Semerák a na místě se přidalo několik dalších Čechů ze všech koutů republiky. V pátek se jezdilo nejvíce na trailu plném lavic, které mají nemalé rozměry a určitě by to v Česku podobné překážky chtělo. Po ježdění na lavicích se odehrála session na novém skoku ve vrchní části parku, který skočila i Česká crew. Dan Liška skočil tento skok jako jediný na enduro kole a to na Author AG lab patriotu! Honza Špika dával velké stylovky. Nejvíce zde zabíjel Monster energy rider Sam Reynolds a Conor Macfarlane. Přeci jenom flatspiny, či bacflip suicide na tak macatém skoku nevidíte každý den. Bohužel se zde zranil Sam Reynolds a tak session skončila.

foto: Radek Liška (dirtbiker.cz)

Po kratší pauze se začalo jezdit na lajně s asi největšími skoky světa, kde to posílali na pána hvězdy jako Vink a Sorge. Přidalo se také pár mladších kluků jako Antoine Buffart nebo Vincent Tupin. Letos i pár jezdců spadlo, ale naštěstí to nebylo nic hrozného, protože spadnout na tak velkém skoku nechce opravdu nikdo.

Po největší session začalo hodně pršet a tak jsme doufali, že další den bude dobře. Bohužel největší skoky jezdit nešli, ale lavice ano. Největší jména, kromě Nico Vinka tento den nejezdili ani v parku, což bylo vůči počtu diváků zajímavé. Jezdilo pár lidí a nejvíce zabíjeli naši. Česká crew jezdila do morku kostí vláčky, což ocenili nejen diváci, ale i Nico Vink, který našim klukům poděkoval za udržení super atmosféry a kvalitního ježdění!

MENŠÍ VIDEO S ČESKOU CREW

Do setmění naštěstí nepršelo, ale pak to začlo znovu. Další den už byl nejvyšší čas odjet a tak jsme se rozloučili a jeli domů. Všechny nás ohromně potěšila pozitivní nálada jak Nico Vinka, tak majitele Loose riders Tima! Příští rok sem určitě chci jet znovu!