BMXová část Bikehallu 2015 jednoznačně dominantní událostí prvomájového víkendu. Jen účast jezdců několikrát převyšovala počet zaregistrovaných v protější disciplíně.
Od kvalifikace nejmladších jezdců bylo, na co koukat. Bylo opravdu moc dobré vidět nové kluky ve věku třeba jedenácti až čtrnácti let, jak dávají truck drivery, 360 whipy a lítají v parku jak čerti. Byli zde ale také starší kluci, kolem šestnácti let a to už zase padaly triky pomalu jako v kategorii PRO.
Ti kteří postoupili pak byli samozřejmě nahecovaní ještě víc, protože diváků přibývalo a speakeři finále kvalitně hecovali, stejně jako DJ. To vyvrcholilo totálně vyndaným Jirkou Frydrychem, který vyzval double backflip, ale přetočil ho přímo na záda a zůstal ležet. Naštěstí je v pořádku.
Kategorie BMX PRO měla speciální harmonogram. Místo kvalifikace v pátek měli kluci jen trénink do pozdních večerních hodin bez účasti diváků. V sobotu pak jeli jak kvalifikaci, tak finále. To už se scházelo v hale i široké okolí a atmosféra byla naprosto strhující. Komentátoři hecovali vzniklý kotel do plných obrátek a jezdci si to moc užívali.
V kvalifikačních jízdách vyčníval hodně Radek Rýdl, který jel boostnuté backflip barspiny, hand plant a jako last trick se mu podařilo odjet do step-upu flair barspin do fakie! Chorvat Marin Ranteš jezdil přestřeleně už v tréninku. Vracel frontflip do banku vedle railu, kde bylo ukrutně málo místa a vůbec sypal rotaci za rotací. Stejně tak favorit Berry jel hodně s přehledem atletické jízdy. Stylem, ale také velkými triky, vynikal Ondra Šléz a Zdenda Pešek.
Do finále šel z prvního místa Berry s krásnou čistou jízdou. V závěsu byl Pejda a Marin Ranteš byl až na třetím místě. Vše se mělo ovšem změnit. Poslední heat, tedy nejlepších jezdců, totiž ještě doplnil Ondra Šléz a Cam Peak, což dopředu zavánělo finálním jamem.
Předtím ještě ale padl obří frontflip Honzi Hanzlíka a 360 windshield wiper Dejva Janáče. Pak už se šlo do finále. Marin Ranteš nasadil strašnou sypačku. Samý whip, barspin, rotace s rotací. Berry udržoval Marinovo tempo, ale v jízdě spadl a last trick – flair double whip taky odjel až na několikátý pokus. Mezitím začal jamovat a nalítávat transfer Pejda s Ondrou Šlézem. Vybrali polet přes půl parku ze spiny do dopadu funboxu. Pejda tam dával v jízdě whipy a no handery a Ondra tam vyslal 360ku, posléze přidal pokus o barrel roll whip, což mu tak tak nevyšlo, ale v komentářích na Facebooku litoval, že to nezkusil ještě jednou, protože by to určitě odjel. Zkoušel ještě double decade, kterou chtěli všichni vidět, ale taky kousek chyběl. Čistý barrel vyslal Pejda, což byl Best trick dne. Pejda pak ještě doplnil transfer double whip z krajního rádiusu do dopadu step-upu a stadion vřel. Porota měla jasno.
Nejdřív se vyhodnotilo pro české jezdce Mistrovství České republiky v parku, kde se stal vítězem Zdenda Pešek před Michaelem Beranem a Ondrou Šlézem. Poté bylo vyhlášeno celkové pořadí jezdců, ve kterém byl nejlepší Marin Ranteš před Zdendou Peškem, který vyhrál, co mohl a JB Peytavitem.
Tak vypadal jedenáctý ročník našeho nejvýznamnějšího závodu a Mistrovství České republiky v parku. Chybí jen dodat, že každý další Bikehall je víc a víc našlapaný. Jezdci se zde stále rádi schází nejen potkat a pokecat, ale také poměřit síly, hecovat se a odnést si co nejlepší zážitek. Což platí i pro diváky, kteří si sem chodí užívat nezapomenutelnou show, kterou adrenalinoví závisláci našeho sportu předvádí. Takže zase za rok!