A co víc, je zároveň třešničkou na dortu celé Freeride Mountain Bike World Tour. Světová špička bikerů z několika disciplín si to rozdá na známé, neúprosné červené hlíně v Utažské poušti. Kromě širokého závodního pole riderů z nejrůznějších odvětví, se o posty nejvyšší porvou favorité Brandon Semenuk, Martin Soderstrom a Thomas Genon.

Dosud jsme v 2012 kalendáři měli možnost vidět opravdový progres ve všech disciplínách, jako dirt jump, slopestyle, nebo big mountain freeriding. A dosud nás jezdci nezklamali dávkou hustejch triků, jak nikdy předtím. Brandon Semenuk, obhájce loňského FMB world tour titulu měl šanci sáhnout si na předčasné, celkové vítězství, což se mu nepovedlo díky dvoum nepovedeným závodům a bitva pokračuje dál.

Brandonův neúspěch potěšil alespoň někoho, Martin Soderstrom, který Brandona bodově velmi těsně pronásleduje, sokovy neúspěchy jistě neurazily, neb díky ním může pokračovat v závodění o zlatou Camelback Better Bottle (na fotografii). V těsném závěsu se za těmito borci drží Thomas Genon, který ohromil svět neuvěřitelně stylovou jízdou na Red Bull Joyride, kterou se nominoval na jednoho ze tří jezdců, kteří mohou vyhrát FMB světový titul.

Každý z riderů je silný v kramflecích v jiné disciplíně, někomu vyhovují velké hory, jinému zas slopestyle, či ryzí dirt jump. Brandon Semenuk dokázal již ve svých 18 letech vyhrát Red Bull Rampage (rok 2008). Dá se tedy předpokládat, že má jistý náskok a výhodu před ostatními FMB world tour kolegy. Nicméně Red Bull Rampage je ultimátní závod, ve kterém může každý závodník překvapit. Tak, či onak, vzrušení roste den za dnem a my jsme zvědaví, kdo se stane celkovým vítězem. 

 

Abychom Vám ukázali, jak vypjatá je situace, přikládáme graf, který  názorně ukazuje, že když se Brandom Semenuk umístí sedmý v posledním závodě, tak Martin Soderstrom musí být minimálně třetí, aby ho porazil, popř. Thomas Genon musí být první. Jinak se Brandon se svým bodovým náskokem stane po druhé v řadě vítězem FMB world tour.

Samozřejmě závod nebude jen o těchto třech. Na vítězství si brousí zuby zástup světových jezdců, kteří to zmíněné trojici nebudou chtít nechat zadarmo. Například vítěz z roku 2010 Cameron Zink, šílenej španěl Andreu Lacondeguy a jako velký vyzyvatel, sjezdový mág Gee Atherton.

 !##VIDEO##!

 Živě budete moci sledovat Red Bull Rampage například na  www.fmbworldtour.com