Historický první podnik nový světový 4X serie v belgickém Houfallize je za náma, proto by se hodilo začít výsledkama. Už v kvaldě ukázali český kluci, zač je toho loket a tak se nebylo čemu divit, když do cíle nejrychleji dolít Kuba Říha a hned za ním hlavní favorit závodu Tom Slavík. Kluci pokračovali v tomhle tempu i v sobotním závodě a Datel tak bral první flek, druhej byl Lukáš Měchura a do první osmičky se tímhle způsobem vměstnalo 5 českejch jmen. Kompletní výsledky najdete v článku a ještě tu pro vás máme galerku z páteční kvalifikace od Lukáše Halbicha, kterej na místě nemohl chybět.

První osmička:

1. Tomáš Slavík (CZE)
2. Lukáš Měchura (CZE)
3. Joey Van Vehgel (NED)
4. Aiko Göhler (GER)
5. Joost Wichman (NED)
6. Michal Mechura (CZE)
7. Kamil Tatarkovič (CZE)
8. Jakub Řiha (CZE)

Teď se přesuňme v čase do včerejšího odpoledne, kdy nám Hanys podal poslední info (od té doby není ve spojení, věříme, že párty byla slušná..) :

Na prvním závodě 4X Pro tour se sešlo cca 110 závodníku ve kterých má Česká Republika hojné zastoupení. Trať zůstala od loňska nezměněná snad jen uzavření profi sekce bylo lehkou změnou. Trénink začínal okolo 8mé hodiny a probíhal za plného umělého osvětlení a které bylo z hlediska pořadatelů kvalitně zmáknuto a končilo se kvalifikací do závodu v pozdních nočních hodinách. Dneska mají jezdci volno zas až do večera takže mají čas naladit mašiny a pripravit svalstvo. Peklo se zde rozpoutá podle oficiálního rozpisu v půl deváté.