Adama zná převážně celá republika. Je to prostě pártyboy. Oslňuje svým ježděním, jeho technickou výbavou. Jezdit na kole je jeho životní idea – a že se jí řídí. Já jsem Adama vyzpovídal. O minulé sezóně, o současnosti a o sezóně nadcházející.

Ahoj Adame, pro ty co tě neznají, můžeš o sobě na úvod něco říci? Odkud jsi, co děláš, atd..

Zdravím =) Tak jmenuji se Adam Bělík, říká se mi Adis. Bydlím v malebné vesničce jménem Všechovice (cca 20 km od Olomouce). Už nějakej ten pátek, cca 3 roky, se věnuju sjezdu. Jezdil jsem za kategorii Junior a tento rok nastupuju do kat. Expert.

Někdo se možná už narodil s vrozeným talentem lítat na dirtech a sjezdovat, jak to vidíš u sebe ty? Také jsi již jako malý lítal na BMX s ohnutýma řidítkama přes obrubníky?   Nebo jak jsi se dostal ke kolu?

Tak já se narodil na vesnici, což značí, že jsem od mala kopal do hadráku. Pak mě to přestalo bavit a chtěl jsem nějakej ten adroš, což mě dostalo ke kolu. Začal jsem lítat na hardym a skákal z patníku (v té době adroš jak sfiňa! =D) Potom jsem zjistil, že existuje nějakej sjezd tak jsem zjistil více info a totálně jsem se do toho ponořil! Talent od mala nemám, ale talent není důležitý, důležité je makat a makat. Na začátku závodu jsem lítal časy, za které bych se teď styděl. Ale postupem času se to zlepšovalo. Furt na sobě musím makat, ale což o to maturita je maturita takže moc času není.

 

Co byly tvoje první úspěchy? Zranění?

Moje první úspěchy? Za ty roky co jezdím, jsem upřímně na bedně nikdy nebyl, hold ještě se mi to štěstí nedostalo, ale věřím, že to časem a usílím přijde! =) Zranění je dost a dost, hold jezdit bez chráničů se nevyplácí, pár jizviček bych našel, to se ví! Ale jak se říká, kdo nepadá, nejezdí na 100%!

 

Jaká byla letošní sezona, co teď máš za sponzory, za kolo?

Letošní sezona stála opravdu za starou belu, v půlce sezony mi ukradli mého miláčka, kterému jsem dal nemálo času, aby vypadal, tak jak vypadal. Pak jsem si teda pořídil intense 951 a nemůžu si stěžovat. Sponzory teď nemám, ale budu podepisovat smlouvu ale zatím je to tajné takže o tom nemůžu mluvit 😉

 

Co bys rád zvládl příští rok?

Příští rok chci určitě mít lepší umístění na závodech a proto se budu muset snažit. Taky máme v plánu jeden velkej projekt, ale o tom taky musím mlčet. Ale všichni se to brzo dozví!

 

Kam jezdíš trénovat, kdo s tebou jezdí a radí ti?

Trénovat? Tak trénuju po celé moravě. Nejraději mám Razulu ve Velkých Karlovicích, Kopřivnou v Jeseníkách, ale je těch míst fakt moc! Většinou jezdím s kamarády a sem tam se mi nějaké rady dostane, hlavním kolegou je Richard Gajdošík, kterej mi dost radí a má fakt dobrý rady!

 

Co ještě dál provozuješ za šílenosti? Jakýjsou další koníčky apod.

Tak za šílenosti, největší adráč je matura 😀 o tom žádná! =D Ale jinak jezdím na SNB, a nebo s kamarádem točíme šílenosti, různý scénky např. Pozor na medvěda atd. =D

 

Máš díky svým zkušenostem něco, co by jsi rád vzkázal všem bikerům? Ať už se jedná o radu jak jezdit bezpečně nebo jen pozdrav?

Chci bikerům vzkázat jedno, tahejme za jeden provaz lidi. Vím, že ČR je plná závistlivých magorů, ale co je moc to je moc, aspoň bajkeři by mohli držet při sobě!  Tak chci jen popřát všem hodně štěstí a bajk nevěště na hřebík!!!!! Peace, Adis.
 

Já ti moc děkuju za tvůj čas a doufám, že se brzo uvidíme někde na závodech, nebo párty.