To mě tuhle napadla nová rubrika, kde by jeden rider dostal pět otázek a poslal by pět otázek komukoliv dalšímu. Když jsem přemýšlel nad názvem napadlo mě, že by to mohlo být „Pošli to dál“ a teď koukám, že se tak jmenovala podobná rubrika na boardmagu, kde to lidi docela bavilo. Pak už zbejvalo jen vymyslet čím začít, oslovil jsem proto šéfredaktora tištěnýho Dirtbikeru Radka Hrušku, aby vyzpovídal šéfredaktora toho internetovýho, mě tomaasse. Já už to pošlu někam dál, mám jeden tip, ale klidně napište, koho by jste se chtěli na něco zeptat.

1) Kdy a kde přesně tě napadla tahle rubrika na 5 otázek?

Pořád tu přemejšlím, co by se na tom dirtbiker.cz mohlo udělat a zlepšit. Dneska Ti nikdo koment nenapíše, občas někdo klikne na "To se mi líbí" a Ty z toho musíš vyčíst, jestli to lidi ty lidi baví nebo ne. Tak třeba tohle někoho bavit bude. A bylo to asi někde na kole nebo na lanovce? Možná spíš na kole.

2) Už rok děláš šéfredaktora webu, v kterých momentech si měl nějblíž k tomu se na to vykašlat a jít do lesa?

Asi každej den je k tomu blíž. Chtěl jsem tenhle web dělat pro zábavu, aby tu byl nějakej pořádnejší web a protože mě baví kolo. Ale bajková společnost internetu je divná, o dost lepší jsou ty lidi, co na kole jezděj, než ty co sedí u internetu.

3) Kdy měl nejblíž k tomu tě do lesa poslat tvuj šéf?

Ten mě do lesa posílá každou chvíli a já se těším na den, kdy to udělá definitivně. Buď si založím svůj web, zkusím si to dělat po svým a zjistím, že to v Čechách stejně nemá cenu. Nebo si zase půjdu programovat a věnovat se IT, jako tomu bylo dřív. Buď mi jde to programování líp než internetovej magazín nebo tam mojí práci uměj lidi víc ocenit.

4) Letos v létě jsem tě slyšel pět ódy na silničku. Tos nebejval takhle tolerantní k ostatním bike disciplínám…

To bych řekl, že se asi zdaleka pleteš. Protože mě fakt baví kolo, začal jsem na něm jezdit někdy ve třech letech a za dvacet let mě to ještě nepustilo. Na závodech potkávám občas lidi, který maj nějakej vyhraněnej styl a rozdělujou se na sjezdaře, freeridaře, dirtaře, kuchaře, stavaře a já nevím co dalšího. Dokud jsem nějak víc objížděl závody byl to vždycky dirt, sjezd i slopestyle a snažil jsem to držet v plným i když jsem nevěděl, jestli patřím do nějaký tý kategórie. 

5) Konec sezony před náma, co ještě chystáš?

Chystám si ještě užít ježdění na kole, protože mi sezóna letos začala až po státnicích o tři měsíce později než normálně. Takže jsem na kole každej den, nezvládám díky němu ostatní povinnosti a je to paráda. No a až napadne sníh, tak vytáhnu sněžnice a pkrno. Do toho teda taky občas zajdu do školy a udělám vám nějakou zábavu na dirtbiker.cz. Než to vzdám a odejdu do lesa.