Celkové pořadí dopadlo pro zastoupení ČR víc než dobře. Už po minulým závodě nemohl nikdo vzít Tomáši Slavíkovi prvenství, za ním se umístil Michal Prokop, kterej v prvních dvou závodech nebodoval. Třetí místo celkově získal Joost Wichman. Teď už se ale pojďme podívat, jak to vypadalo na posledním závodě ve Willingenu.

Zatímco my jsme tu měli slunečný počasí, tak ve Willingenu padlo na trať hodně vody a kluci se tam brodili bahnem. Kvalifikaci mužů vyhrál Joost Wichman  před Davidem Grafem, kterej si na závod 4X Pro Tour odskočil od BMX World Championshipu poprvé. Třetí nejrychlejší v kvaldě byl Tom Slavík, následovanej Kubou Říhou a Michalem Prokopem. 

V ženách Anneke Beerten potvrdila, že je prostě nejlepší a zalítla kvalifikaci nejrychleji. 

V první rozjížďce čekal Kubu Říhu slušnej crash, nevíme co přesně se stalo, ale Benedikt Last napsal Kubovi na facebook: "I´m sorry men…i don´t see you, coming from the side" a Kuba skončil se sádrou na noze. I v ostatních rozjížďách nebyla nouze o pády a napínavý souboje až do konce.

Semifinále se nevydařilo Michalovi Prokopovi, kterej spadnul a do finálovýho souboje ze svý jízdy tak pustil Lukáše Měchuru a Joosta Wichmana. Druhá semifinálová jízda do finále zařadla Slavíka s Grafem. 

V ženskejch brala jasnej první flek Anneke Beerten následovaná Celine Gros, Lucia Oejens a Steffi Marth. Terka Votavová si pohlídala 8. flek.

V malým fajnlu už Michal Prokop nepadal, dojel do cílový brány nejrychlejc a získal tak 5. místo. Finále bylo plný předjíždění a soubojů, nakonec v něm vyhrál David Graf následovanej Joostem Wichmanem, třetí místo utržil Tom Slavík a čtvrtej byl Lukáš Měchura. 

Teď bude na hlavním programu pro dost závodníků určitě olympiáda a tak si musíme s 4X počkat až na září a mistrovství světa..