Když mě napadlo, že udělám tuhle naší první lajfstajl rubriku, nemohl jsem si jako prvního vybrat nikoho jinýho než mýho dlouholetýho kámoše a hlavně učitele hudební výchovy Tomáše Marka. Tak co vám hraje v uších pane učiteli?

Na čem nejčastěji posloucháš hudbu?
 V autě z autorádia, ale jen ze Sony(hlavně přes transmitter, kterej jsem Ti koupil před lety z číny jsi měl říct – pozn. tomaass), z jinýho mi nechutná a jinak z počítače, mám jí tam asi tunu. Dost poslouchám i rádio, nejvíc teď asi Rádio Ethno, pak Country a někdy Expres. Hodně kvůli hudebce hledám hudbu na netu, youtube je na tohle boží, najdeš tam snad všechno.

Jakej největší hit si pamatuješ z dětsví?
Lidi kolem mě poslouchali nejrůznější hudbu, jedna babička moravský lidovkly, druhá trampský písničky, máma Blondie a Žbirku, strejda Iron Maiden…to mě ovlivnilo a do dneška ty žánry střídám. Kdybych měl ale napsat jednu jedinou písničku, tak Matušku, zpívajícího Už koníček pádí…hehe.

Hrál jsi nebo hraješ na nějakej nástroj?
Protože učim hudebku, tak mi nic jinýho nezbývá. Už fakt dlouho hraju na kytaru, to je jasná volba, něco ale zahraju i na piáno a pár písniček i na foukací harmoniku.

Pět tvejch nejoblíbenějších songů?
Napsat sem notoricky známý věci, jako Jacksona, Pennywise, nebo NOFX, to nechci, všichni to známe, všichni to posloucháme. Tady jsou spíš takový chuťovky.

1) Jedničkou nemůže být nikdo jiný, než legenda country hudby, pan Johnny Cash. Poslední alba, American recordings, co nahrál na sklonku života, můžu pořád dokola. Tady je jeho klasika, Cocaine blues, hraná při turné po věznicích. Zpívat vězňům o tom, jak zastřelil ženu, považuju za vydařený číslo, hehe.

 

2) Další pecka je spojení tří oblíbenců, Křesťana, Bobka a písničky od Boba Dylana. Hodně doslovný překlad, v kterym si každej něco najde…

3) Jack Johnson, surfař, kterýho občas nechám uležet, abych se k němu po čase vrátil a zjistil, že tahle hudba je prostě dobrá.

4) The Avett Brothers, tihle kluci umí, o tom žádná.


 

5) A na závěr něco víc disco, Robyn mi sice přijde jako laciná štětka, ale když si to pustíš, tak si za chvíli stejně podupávaáš do rytmu, ať chceš, nebo ne….

 

Pak bych tu mohl ještě napsat asi milion dalších věcí, pusťte si třeba Sigur ros, Eddieho Veddera, Dream Theater, nezapomeňtě na irčany, Flogging Molly, The Pogues, kytaristy jako Richie Havens, Tommy Emmanuel, Marc Knopfler…a pak klasika, Mozart je bůh! 

já moc děkuju, co vy na to a čí playlist by vás zajímal příště pište do diskuze a jestli si to chcete pustit celý, klikejte na šiPičku, playlist všech pěti songů jsem samozřejmě udělal a je tady: