O víkendu se na Špičáku odjel jedinej závod nejvyšší kategorie UCI, kterej se jede v Čechách a to již tradiční iXS evropský pohár. Adam Vágner bral 4. místo, 6. pak byl Matěj Charvát. Třetí flek získala Simona Jirková, v juniorech byl třetí Martin Lebl a v masters nebyl nikdo rychlejší než Vlasta Hynčica. Tři mediale na závodu takovýchto parametrů je podle nás velkej úspěch pro českej downhill.

 Do dvacítky nejlepších se vešli ještě Ondřej Štěpánek (14.) a Jan Čepelák (20.).

„ Na Špičáku se mi hodně líbilo, rychlá a prašná trať mi sedla, jelo se mi skvěle. Diváci i atmosféra byli fantastičtí,“ uvedl těsně po závodě a sprše v šampaňském Johann Potgieter. Nejlepší Čech Adam Vágner mohl být z bramborové medaile možná trochu zklamaný, ale po závodě mu úsměv nechyběl: „Uteklo mi to o chloupek, jel jsem tak, abych si na „bednu“ stoupnul. Nevyšlo to, no tak to zkusím za rok zas.“

Neztratili se ani jezdci z Plzeňského kraje. Například Martin Mitvaldský ze Štěnovic jezdící za Bike Racing Sušice byl 43.(v kvalifikaci dokonce 29.), klatovský Tomáš Thürl (loňský vítěz jedné z juniorských kategoriích) z RM Týmu byl 74. a jeho týmový kolega Jiří Čermák ze Sušice (125.). Jan Černý z Tachova (141.), jezdci týmu Spok.cz, tvořeného bikery z Plzeňského kraje – Marek Taisl (80.), Petr Baláž (137.), Jan Krejsa (148.), Martin Čermák(156.) a Martin Hraba (157.)  

Pořadí v dalších kategoriích.

Masters (ročník narození 1982 a dříve) : 11 startujících z ČR, nejlepší Čech – Vlastimil Hynčica (1.) Další pořadí : 2.Thomass Schaal (Německo), 3. Wilfried Van de Haterd (Nizozemí), navíc 5. skončil Vladimír Picek (ČR)

U17 (junioři) : 2 startující z ČR, nejlepší Čech – Martin Lebl (3.).
Další pořadí : 1. Ferdinand Brunold (Německo), 2. Marcus Hansson (Švédsko), druhý z Čechů Tomáš Uruba dojel 7.

U17 (juniorky) : nejela se

Kompletní výsledky najdete na : http://www.ixsdownhillcup.com/index.php?option=com_content&view=article&id=316&Itemid=502&lang=de