Dalším mlaďákem, kterej byl letos dost vidět a možná jste ho zaregistrovali je Vojta Roušavý. Majstr republiky Čeko ve sjezdu v kategorii žáků. S Vojtou jsme dali řeč a poslal nám i svoje nový videjko, který je točený těsně po tom co mu sundali sádru z ruky. Více v rozhovoru a videu.

Ahoj, čau první klasická otázka Kdo je Vojta Roušavý? 🙂
Ahoj, jsem 13ti letý kluk ze Skuhrova nad Bělou ve Východních Čechách a ze všeho nejraději jezdím na kole

Kdy a jak tě napadlo jezdit DH?
Mé ježdění na kole začalo tím, že jsem od souseda okoukával ježdění na bmx kole a začal jsem to skoušet taky, tátu jsem přemluvil, že budu hodnej a koupil mi taky bmxko.. To byl rok asi 2007, k horskýmu kolu jsem se dostal přes kámoše, kterej mi tehdy prodal pevňáka UMF a chtěl se ho zbavit, takže to bylo za pakatel.. Rok na to jsem měl svoje pvní celopéro Haro x6. Sjezdu jsem se nijak nevěnoval, ale zkusil jsem si svůj první závod a to konkétně 3dh cup v Meziboří a tím začlo mé závodění ve sjezdu :))

Nakousli jsme závodění… Jak a s kým trénuješ?
Tak trénuji převážně na našich lokálních trailech, co si sami postavíme.. A o víkendu mě občas někdo vezme někam na lanovku.. Nejčastěji je to Dan Derunov, za což mu díky. Hodně jsem se toho od něj přiučil..

Ve zkratce co jsi letos všechno vyhrál a kde jsi zářil?
Letos jsem vyhrál mčr ve Špindlerově Mlýně i přez 2 pády v závodní jízdě.. Na trati jsem trénoval týden před závodem. Dál jsem byl první na 3dh cupu v Rokytnici nad Jizerou kde jsem měl docela slušnej čas a první jsem byl také na Bikefestu na dolní Moravě v juniorský kategorii i přez dost hnusnej pád ve 2. závodní jízdě..

Jak snášíš pády a co zranění?
Pádů bylo letos až dost.. Po pádu na Dolní Moavě jsem měl obražený rameno což bylo dost bolestivý, na fourcrosse v Tošovicích jsem si zlomil malíček sotva mi sundali sádru, tak jsem si na 2x zlomil ruku.. takže jsem si podzim na kole bohužel moc neužil..

Co by si vzkázal stejně starejm klukům, který chtěj taky jezdit?
Tak těm bych chtěl vzkázat ať rejou do rodičů že chtějí kolo, a pak už jen jezdit a jezdit a na nic nespěchat, ať nejsou furt zrakvený jak já

Budeš příští sezónu pilovat DH, nebo zkusíš diktovat třeba na dirtech, 4xce nebo budeš zabíjet na slopestylu? :))
Příští rok pojedu učitě zase DH Baví mě to hodně.. i když si samozřejmě rád zaskáču nebo poblbnu na pevňáku..

Co světoví rajdrs? Sleduješ někoho, inspiruje tě někdo?
Jo, občas koukám na nějaký videa ze závodů a tak podobně.. líbí se mi jak jezdí Gee Atherton, Danny Hart, Kurt Sorge nebo Andreu Lacondeguy.. je jich spousta.

Tak jsme u konce a je na tobě komu pošleš pac a pusu, nebo jinej vzkaz…
Na závěr bych chtěl poděkovat všem kteří mě podpoují v ježdění na kole, tedy hlavně rodičům, kámosům , ShamanRacing teamu a vám za fajn časák!