Ten kdo chodí občas okolo Národního divadla v Praze a říká si že je to tam docela mrtvé, neměl prošvihnout akci G-Shock BMX Flatfight MČR (oficiální Mistrovství České republiky v BMX Flatlandu) které se odehrálo 11.8.2012 přímo na veřejném prostranství v centru Prahy na piazzetě (Nová scéna) Národního divadla tzn. na místě které je už od začátků tohoto sportu v ČR s tímto sportem neodlučně spjato a je pro něj kultovní.

Akce byla výjímečná tím, že za normálních podmínek je na tomto místě striktní BMX prohibice.
Michal Dufek (SPAM BMX, organizátor akce) věří, že tím že se Nová scéna stala partnerem projektu, by se mohla situace, alespoň co se týká Flatlandu v budoucnu změnit.

Akce se zůčastnilo 25 nejlepších jezdců z ČR , kteří se utkali o titul ve dvou kategoriích.(PRO a experts). Není nijak stanoveno do které kategorie se jezdci přihlásí, záleží to jen na jejich uvážení.První se odjela kategorie experts která se v pauze rovnou vyhlásila a mohlo se jít na dvouminutové kvalifikační jízdy kategorie PRO(profesionálové) ze kterých postoupilo devět jezdců, kteří se netradičně rozdělili do tří bodovaných Battlů. Soutěž hodnotila čtyřčlená odborná porota. Obecně u Flatlandu, který je dost individuální se hodnotí: obtížnost triku, originalita, čistota provedení-čím méně se jezdec dotýká země tím lépe.

V pauze se publiku předvedlo Jojo duo SleeperZ a proběhli soutěže pro diváky v čele s tombolou o hodinky G-Shock a bong od Area23. Následovalo finále, chvíle na sčítání bodů pro porotu a vyhlášení které dopadlo takto:

1st Dominik Nekolný (G-Shock)
2nd Martin Dražil (SPAM BMX, Dickies)
3rd Honza Horáček (SPAM BMX)
4th Mates Tuček (SPAM BMX)
5th Patrik Raš
6th Petr Hofman
7th Michal Dufek (SPAM BMX, organizátor)
8th Fanda Adámek
9th Michal Kupec
10th Michal Kališ