Několik málo jezdců bojovalo o titul mistra ČR ve fourcrossu a i když měli šance všichni stejné, tak se odehrál napínavý souboj, když se jela finálová jízde, kde Kamil Tatarkovič dotahoval na nového mistra Milana Myšíka. Milanovi jsme poslali několik otázek, a jak na ně odpověděl nebo jak se cítil, si přečtete právě teď.

 1. Jak si se cítil po projetí cíle a při zjištění, že jsi novým mistrem České Republiky ve fourcrossu ?
   Byl to neuvěřitelný pocit, sezóna mi vůbec nevyšla, chtěl jsem to po svěťáku ve Skotsku zabalit a připravovat se na příští rok, protože po zlomenině ruky a následovaly problémy se zádama, takže jsem defakto jen závodil pod ibalginama a vůbec netrénoval. Vše bylo špatně. Nakonec jsem se ale za ČR nominoval na ME a začal se na to připravovat a na MČR jsem jel s tím, že chci dát finále. To se povedlo, ve finále jsem se to na té ,,DH" trati snažil držet co to šlo, protože za sebou jsem cítil Kamila Tatarkoviče . Poprvé jsem věděl, že když jedu první musím skočit dole ten mega dvoják, povedlo se a udržel sem to v rukách a při projetí cílem jsem měl neskutečnou radost po té zpackané sezóně.

2. Trať v Peci pod Sněžkou je pro mnohé ta nejtěžší, jaká je pro tebe? 
   Určitě, všichni říkají, že je nejtěžší na světě. Já jezdím teprve druhej rok, takže jsem jich tolik nepoznal ale co jsem jel po evropě svěťáky, tak je to fakt nejtěžší, náročná strašně na fyzičku, obrovský airy, povrch je samej kámen a k tomu 2 rockgarden…fakt hustý, ale pro všechny stejný.

3. Účast byla tragická a podle všeho to jde s fourcrossem dolů, co si o tom myslíš ty?
   S fourcrossem to šlo dolů loni když nás vyhodili z UCI, naštěstí vznikla nový Světová série PRO TOUR, takže zase to tak hrozný nebylo. A příští rok co jsem zaslechl má být znovu světová série a ještě více závodů, takže jedině dobře… U nás to je ale tragický… Odešel Polda a prostě nefungujou žádný 4x stránky, facebooky, twittery atak a to je největší problém si myslím, že ti kluci o těch závodech ani pořádně neví. Na mtbs taky nic… No a další problém je v tom, že když se dají závody na trať do Aše a do Pece, kde na obou jsou strašně dlouhý skoky, které se nedají pomalu ani projet, tak to se pak zas bohužel těm závodníkům nedivím, ale přece jednou jsem se dal na fourcross, jezdím ho, chci ho jezdit, tak proč místo 4x závodů jedou do Rakovníka ?? Trat je pro všechny stejně těžká a přece když chci závodit, tak závodím a nevyhledávám náhradu za to. Navíc když na republice to sjeli holky z XC – těm patří ode mě největší respekt a vy co si hrajete na fourcrossaře, tak se sakra styďte !!! A ke všemu škodíte sami sobě …

4. Letos jsi měl hodně zranění a nestihl jsi mnoho závodů, tak jaké jsou tvé plány do konce sezóny?
   Tak uvidíme co záda v první řadě… Kvůli nim vynechávám Euro4xSeries ve Švýcarsku abych se připravil na ME, kde je cíl TOP 8… To by bylo pěkný… Na MS jsem se nejspíš bohužel nenominoval, takže evropa a pak když záda dovolí, tak mistrák ve sjezdu, kde by byla desítka skvělá :)) A v září budu závodit po doktorech a čeká mě nejspíš operace.

5. Prý rád srážíš lidi při závodě, co je na tom pravdy? 
   Nikdy, nikde jsem úmyslně nikoho neschodil, kontakt k našemu sportu prostě patří !! Vím, že nemám třeba pověst žádnýho svatouška ale to co se stalo v Peci v semifinále s Tejchmanem bych rád uvedl na pravou míru jak to bylo, protože dočítat se v trutnovských novinách, že ho sundal blbec, který rád sráží lidi a další věci to už Přemek trošku přehnal… On, který nedávno ve Skotsku sundal Měchyho v zatáčce mi bude říkat, že já jezdím jak prase ?!… Nechápu ho… Každej kdo to viděl v televizi ví, že to nebyl umýsl, jeli jsme vedle sebe, možná jsem jel trošku za ním a prostě jsme se srazili ve vzduchu, byl z toho nepříjemný pád pro oba. V cíli jsem mu chtěl podat ruku a říct sorry (byť to nebyla moje vina) ale on ne. Jestli mu vadí kontakt, tak ať jde dělat plavání, tam má každej vlastní dráhu a je stůjcem svého štěští.
 
6. Děkujeme ti za krátký rozhovor a chceš něco říci ještě na konec?
   Já díky Vám za rozhovor, všem co mi pogratulovali a co mi fandí, je to vážně super pocit, byť škoda, že nemohl jet Sláva a Říha kvůli zranění… No a nejvíc bych chtěl poděkovat tátovi, kterej za mnou v sobotu přijel a spravil mi kolo na neděli abych mohl závodit, jinak by to asi nešlo, no a samozřejmě všem sponzorům, které jsem snad aspoň trošku uspokojil: KURSPORT.CZ, DAKINE, ANIMAL, SMITH, 69SLAM, BONTRAGER, GEBHARDT, SKULLCANDY, BEACHBITCH, URGE, SPECIALIZED, VENDETA a HARDCORE-TATTOO.CZ