Michal Mitušina se pohybuje na špici českého streetu už nějaký ten pátek. Natočil nové real streetové video plné složitých railů a sérek. Položili jsme mu proto pár otázek.

Ahoj Majkle, jak dlouho jsi točil nové video?
Zdar. Video jsem točil zhruba měsíc. Vždycky po práci, když se našel čas, tak jsme jeli pro už předem určenej spot i vymyšlenou věc. Celkem se to posunulo, protože jsem si zrakvil kotník, což uvidíte na posledním záběru. Klip jsme i tak použili, protože jsem si vytrpěl! Haha…

Je složité si na natáčení sehnat kameramana?
Je to těžký si sehnat týpka, co ti natočí video bez peněz a ještě kvalitně. Mně to točil Vilda z Liberce, s kterým poslední dobou trávím dost času na streetu. Díky němu mám chuť jezdit a přece jen je to mladej kluk, co má v hlavě spoustu isnspirace z videí! Takže ví, kam si stoupnout a jak klip natočit.

Jak dlouho ses učil railride a máš nějakou důležitou radu která při jeho učení hodně pomůže?
Railride je spíš o trpělivosti a trocha skillu z flatovýho railu, samozřejmě základ je dostat se rovně nad rail a lepit přední kolo jako, když chceš naskočit na feeble.

Kolik za rok vystřídáš rámů?
Většinou mám jeden rám na rok. Vždy potřebuju zkusit nějakou změnu a rok je ideál.

Je v Liberci hodně lidí, s kterými se dá jezdit na streetu nebo stále převládá ježdění v parku?
Jak už jsem zmínil Vildu tak s ním jedinym brouzdám streety a občas se najde ještě někdo, jinak spíš převládá ježdění v parku nebo v hale.

Co by si vzkázal budoucím streetařům do začátků?
Haha, co bych vzkázal, tak koukat hodně na videa a brát si z toho inspiraci a hlavně furt jezdit a nejíst mekdonald, haha.

Klasická děkovačka na závěr.
Díky tobě za střihnutí videa a za tenhle rozhovor! Pak Vildovi Lánskýmu za trpělivost a nervy za kamerou! Potom dík Filipovi z NUGGETT a Kamilu Feiferovi z YAKUZY za to, co pro mě udělal a dělá.

video: kamera- Vílém Lánský/ edit – Radekliska.com