Michal Beran se dlouho trápil se zraněním, ale hned jak mohl, tak se opřel do závodění a 1.místo na Metro pipe v Madridu a 6. na Simple Session, jen dokazují jeho kvality. Jeho dojmy a plány se můžete dočíst uvnitř článku.

Jak jsi spokojenej s výledkem na Simple session?

Já jsem rád za svojí odvedenou jízdu, před finálem v tréninku jsem si ošklivě narazil patu a myslel jsem, že už dál pokračovat nebudu. Hodně jsem se musel přemlouvat, abych do toho šel, ale nakonec jsem rád, že jsem to i s tou patou zvládl.  Hodně lidí mi tam říkalo, že jsem měl být na lepším místě, ale já to beru tak, jak to dopadlo!

Už máš patu v pohodě? Doléčil jsi zranění, které tě loni omezovalo?

Ještě jsem od Estonska nejezdil, narazil jsem si jí celkem 3krát a nevypadá, že by se to nějak léčilo. Jinak moje zranění z loňského roku mě pronásleduje stále. Zápěstí pobolíva nepříjemně, když parkrát skočím tvrdě. Naštěstí loket vypadá lépe, skoro bez příznaků, ještě nedávno mi v tom dost křupalo při normalním pohybu, ale teď už v tom jen párkrát přeskočí a jedu dál…

Ceníš si víc vítězství na Metro Pipe nebo 6.místa na Simple Session?

Určitě si cením dost obou míst, na Metro Pipe jsem měl zvrtnuný kotník, takže jsem musel jet čistě a moc neriskovat. Vlastně je to dost podobná situace jako v Estonsku…

Vyrazíš letos na Dew tour?

Letos jsem si přál jet na Dew Tour, tak snad to vyjde. V květnu razím na pár měsícu do Ameriky, začnu v Californii a pak se uvidí. Problém je, že letos Dew Tour je bez "open qualification" jen pro pozvané a hlavně poslední rok. Ruší se.

Jak to vypadá s tvojí tréninkovou halou?

Je tam resi, protože se připravuju na svůj letošní projekt "berry routines", ale určite to nebude hala ve které budu jezdit jen já, ale brzy se tam svezou i všichni ostatní.