eský tým GIANT získal novou posilu, na modelu Faith 0, který používá i kanadský freerider světového týmu Giant Kurt Sorge, letos pojede nadaný freerider z Prahy Klánovic Marek „Maara“ Lukáš. Markovi je 22 let a na kole jezdí devátým rokem.V současné době se Mára kromě práce na klánovickém golfovém hřišti věnuje hlavně cestování s kolem po tuzemských i zahraničních lokalitách. Zařízen je na to perfektně, ve své mini dodávce má veškeré potřebné zázemí.

Ze svých cest píše reportáže doplněné fotkami a hlavně se věnuje tvorbě videí. Většinu materiálu pak publikuje na spřáteleném a mezi freeride/downhill komunitou hodně oblíbeném webu 720.cz, všechna videa nejdete také na jeho osobním kanálu Vimeo.

Mára  vyhledává neobvyklé akce a lokality. Loni se zúčastnil například podzemních závodů v Polsku, kde se jezdilo v solném dole 250 metrů pod zemským povrchem. 

Nechyběl ani závodě Downmall neboli „indoor“ sjezdu v libereckém nákupním centru určeném pro 50 pozvaných jezdců z Česka a Slovenska.  Větší akcí byl 720 Roadtrip, při kterém parta za 20 dní navštívila 12 bikeparků v pěti evropských zemích!  A v mezičase mezi závody a tripy pořádá s partou z Klánovic a okolí pohodové bikové akce, jako byl například loňský „Blackpes Extreme Jam“.

Plány na letošní sezonu jsou jasné: cestování po celé Evropě,  všechno opět zaznamenat a publikovat na internetu, možná i v tištěných médiích. Markův nejnovější projekt s názvem „Projekt 15“ je již připraven. O co jde? Mára si postavil skok, inspirovaný částečně snowboardingem a MTB freeridingem. Jeho celková délka je 15 metrů, pro lepší představu se můžete podívat na několik fotek. A právě tenhle skok Mára pošle na svém novém biku – Giant Faith 0 se 170 milimetry plně aktivního odpružení Maestro.

Mára se také opět zúčastní tradičního 720 Roadtripu a mnoha dalších akcí, kde rozhodně nebude chybět ani jeho reportážní kamera.

Markův sestřih loňské sezony najdete na kanálu Vimeo.

A co Mára říká na svůj nový bike?
„Víkendový testování Faitha bylo nadmíru úspěšný. Zvyknul jsem si v podstatě ihned, moje oblíbený skočky nejsou žádnej problém. Ostatně uvidíte v mým novým videu. Co mě překvapilo, když jsem si hned na začátek kvůli spadlým drátům a nejezdícím vlakům dal celkově 20 km vejlet, že jsem neměl problém. Akorát teda ještě pořídím teleskopickou sedlovku, pak už to bude úplná paráda.“

Giant Faith 0


Giant Faith 1