Už dvakrát jsme vzpomínali na to, jak to ty kanadský kluci z Freeride Entertainment dělaj. Dneska si připomenem jejich pátej a šestej světovej neřád!

 New World Disorder V – Disorderly Conduct

Sedmýho října dva čtyři vyšlo pátý pokračování NWD. Ve škole na hodině zemáku jste mohli zaslechnout o spotech jako Virginia, Vancouver Island, Kamloops, Nelson, Aljaška, Novej Zéland, Australie, Evropa. Z toho lze usoudit, že v pátém dílu natáčecí štáb dost cestoval. Nechybějí ani staré známé lokality jako North Shore, Monster park, nebo Whistler bike park. Video obsahuje i záběry z Crankworks. Line up jak je zvykem obsahuje samý velký jména jako Grant Allen, Paul Basagoitia, Darren Berrecloth, Robbie Bourdon, Aaron Chase, John Cowan, Gareth Dyer, Carlin Dunne, Matt Hunter, Cedric Gracia, Jeff Lenosky, Wayne Goss, Steve Peat, Nathan Rennie, Kyle Strait, Richie Schley, Wade Simmons, Joe Schwartz, Thomas Vanderham, Kirt Voeis, Dave Watson, a Cameron Zink.

 

 

 

New World Disorder VI – Unchained     

Rok 2005 a nekonečná jízda po North Shore. Biking v Bolívii, nebo třeba Crankworks. Další a další záplava míst, kde se to dá drtit na maximum. Projevuje se tu klasický NWD rys a to nadupaný soundtrack. Public Enemy, Anthrax, Megadeath, Sweatshopunie a Swollen Members a jiný jasně podkreslují kudlu, kterou riders odjíždí. Složení jezdců je více méně stejné jako v předchozích dílech. "Bear Claw" nasazuje no foot can can z dropu a progress v tricích je vidět i jinde. Odjetá 720 a podobně.