O tom že Kuba Vencl odcestoval za velkou louži bez zraněnýho Toma Zejdy jsme si tu už psali. Dneska vám přinášíme první dopis od Kuby, kterej nám ze zámoří přiletěl.

Právě teď sedím a na letišti v Denveru společně se Simonem Kirchmannem a Szymonem Godziekem, čekáme na Raye Samsona a tak myslím, že je dobrá chvíle na to shrnout první část tripu na závody do USA a Kanady.

Původně jsem měl jet společně s Tomášem Zejdou, ale ten se na poslední chvíli vyoutoval v Les 2Alpes a tak to zbylo jen na mě. (Tímto přeju Lídrovi co nejrychlejší návrat na kolo)

Jako první zastávka byla pro mě Claymore Challenge v Bikeparku Highland ve státě New Hampshire. Po příletu do Bostonu zjišťuju, že nemám kolo, ale zato potkávám spoustu lidí (Granieri, Godziek, Kirchmann, Lacondeguy, Samson a další), kteří jedou stejným shuttlem. Kolo mi naštěstí přišlo už v noci a ve středu jsem mohl trénovat celý den, nebýt jednoho přestřelu, při kterém jsem poslal nový kliky XT do záhrobí.

Trať celkově byla docela zábavná, i když na několika místech se muselo hodně brzdit a byl docela problém odhadnout rychlost. V kvalifikaci do který nastoupilo kolem 70 jezdců bylo k vidění sposta težkých triků, ale málo jezdců dokázalo dát dohromady celou jízdu. Já jsem postoupil z 8. místa z 15 a k nám se přidali 3 první z loňska.

V pátek byla na programu Best trick, který se strhnul v neskutečnej masakr a věci jako frontflip barspin nebo vítěznej flip doublewhip na 13ti metrovym skoku. Já jsem spíš odpočíval a dával klid ramenu, který mě pořád pobolívá po pádu na Bastr bastards.

Závod byl opět formátem 2 jízdy a lepší se počítala. Mě se v obou jízdách vloudila malá chyba , ale i tak to stačilo na to že jsem nejezdil posledních 6 týdnů, tak myslím, že to nebylo vůbec špatný. Během neděle a pondělí většina jezdců odjížděla na letiště a směrem na další závod v Coloradu. My jsem ještě stihli pojezdit v indoor parku s většinou evropské výpravy. V nocí pak berem shuttle a mizíme stejným směrem za ostatníma.

My už víme, že Kuba zalítnul v Coloradu devátý místo a tak se těšíme, co nám k tomu sám napíše. Zatím si můžete pustit video.

!##VIDEO##!

 

Colorado Freeride Fest – Shimano Slopestyle Finals Highlights on Pinkbike