V minulém díle skončil příběh Kuby Vencla na letišti v Denveru. A jak jeho cesta po USA probíhala dál přináší druhý a bohužel poslední díl tohohle deníčku. Kubovi přejeme, ať dobře doléčí rameno i koleno, abychom zase měli u těch přímejch přenosů ze zemí kolům zaslíbeným komu fandit!

S trochou zpoždění Vám servíruju svůj pohled na další závod v USA a to konkrétně Shimano Slopestyle na Colorado Freeride festivalu ve středisku Winter park.

 Po tom co jsme opustili New Hamphire a každý se vydal na svojí vlastní cestu do Colorada jsme se sešli na letišti v Denveru. Měli jsme veliký problémy s půjčením aut a vypadalo to neřešitelně, ale nakonec všechno dobře dopadlo a mohli jsme vyrazit do hor do střediska Winter park. Zajímavý je, že Denver je v podstatě polopoušť a nedaleký hory jsou úplně jinej svět. Winter park je položen cca 3000 m. nad mořem a já jsem se s tím hodně pral a první dva dny jsem téměř nebyl schopen trénovat.

Co se týče trati, tak ta byla o hodně drsnější než ta na Claymore, ale byla to v zásadě opravdová slopestylová trať a ne jak si někteří myslí, že je to „skatepark“. Už jen první drop a nebo step- up step down box (Whale tail) ukazovaly, že tohle je MTB contest. Poslední skok byl první den strašný, dopad téměř placka, ale na druhý den ho celý předělali, přidali hodně písku na dopad a byl super na triky a zdál se (čti dál proč se jen zdál) hodně bezpečný.

 Trénink byl netradičně formou jamu, což mi moc nesedělo k velikosti závodu, ale prvních 15 z průběžného pořadí FMB world tour bylo kvalifikováno automaticky a tak jsem se nemusel stresovat. Původně se měl celý závod odjet v sobotu, ale odpoledne přišel déšť, který překazil finále a to se muselo odložit na neděli ráno.

Trénink druhý den ráno měl být od 9ti, ale i ten se musel posunout, protože části trati byly ještě hodně podmáčené. Nakonec jsme měli asi 40 minut tréninku, což nebylo zrovna moc, zvlášť kvůli nadmořské výšce ve které se jedna jízda v namáhavosti rovná asi deseti v normálních podmínkách. První kolo se odjelo celé a já jsem se svojí jízdou kde jsem dal např. 360 z prvního dropu, flip ze stepdownu nebo flip barspin to nohand obsadil průběžné 7. místo. Přesně před mojí druhou jízdou začalo pršet a závod byl přerušen. Byla to jen přeháňka a tak závod asi za půl hodiny mohl pokračovat, ale bez jakéhokoliv warm upu a já byl první na startu.

Chtěl jsem dát podobnou jízdu, ale vše dát perfektně, což se mi dařilo až do posledního skoku. Tam jsem zachyboval, zahodil kolo a na dopadu nešťastně spadl a zranil si koleno. Okamžitě jsem byl odvezen do místní nemocnice a tam konstatovali přetržené vazy koleni. Tenhle úraz jsem už měl na druhé noze pár let zpět. V závodě jsem nakonec obsadil za první jízdu 9. místo a dokonce pobral i nějaké peníze.

Bohužel jsem musel změnit svůj plán a místo do Kanady jsem druhý den odletěl zpět do Prahy. Tímto tedy skončil můj Usa/kanada trip, který měl mít ještě minimálně dvě pokračování.