Druhé kolo IXS Downhill Cupu, které se konalo v Rakouském Leogangu je za námi a my jsme poprosili Honzu Vacka, který se také zúčastnil závodu, aby nám přiblížil, jak probíhal jeho trip. Tak Honzo povídej…

Na tyto závody jsem odjel s rodinou už v úterý, abych měl dost času pojezdit a zároveň se pak připravit na závod. Celou středu jsem jezdil po různých freeride tratích a pak jsem si vyjel lanovkou úplně nahoru, abych si užil i FR na sněhu. Ve čtvrtek jsem se šel podívat na procházku směrem na start DH dráhy, abych okoukl nějaký stopy atd.  To mi zabralo zhruba 4 hodiny, ale slušné počasí mi zlepšovalo mou náladu. Hned v pátek ráno jsem si vyrazil pro číslo na registraci, abych mohl jít jezdit.Leogang mám opravdu rád, dráha tam je skvělá, rozbité pasáže v lese a pak rychlé úseky na kouskách FR dráhy byly super.
Trať se oproti loňskému Evropskému poháru změnila a o hodně se zrychlila, celkově byla jednodušší. Ještě k tomu bylo skvělé počasí – sluníčko a občas nějaký ten mrak, povrch byl tedy ideální na jízdu!
 
Sobota byla super, až na mou kvalifikaci, kde jsem zajel sedmé místo. Po ní se jel 26Trix, kde jelo i pár českých kluků jako třeba Tomáš Zejda, Kuba Vencl, Jan Tóth a taky Teo Kováč, mladík jezdící za AGang, ten tam opravdu předvedl skvělý výkon!  Večer se jel Bunny Hop Contest, ten vyhrál Martin Söderström, skočil výšku cca 130 cm a jako zasloužilý vítěz vyhrál 200 euro. V neděli dopoledne se potrénovalo DH a od 12:30 se už začalo závodit. Moje závodní jízda nebyla nejhorší a přes drobné chyby jsem skončil na osmém místě. Elitu vyhrál Greg Minnar s časem 3:21.571 a nejlepším Čechem se stal Adam Vágner.