Jak to vypadá s novým Giant Factory týmem v sezóně 2012 a jejich ambicema na tenhle rok, vám povíme uvnitř. Go Danny Go :-D.

Pro Giant mtb team tohle byla jasně nejlepší sezóna, Danny se stal mistrem světa v neskutečným závodě a s ještě víc neskutečnou jízdou. Do sezóny 2012 tovární tým nastupuje s menšími změnami ve složení a cíle má nastavené poměrně vysoko – pozornost se bude pochopitelně soustředit na šampióna Dannyho, ale také na lídra XC týmu, britského olympionika Liama Killeena.

Giant Factory Off-Road Team 2012 teda vypadá takhle:
Liam Killeen (GBR) / XC, maraton
Josh Carlson (AUS) / XC, enduro
Carl Decker (USA) / XC, maraton, enduro
Kelli Emmett (USA) / XC, maraton, enduro
Danny Hart (GBR) / DH, enduro
Andrew Neethling (RSA) / DH, enduro 

XC team bude samozřejmě nejvíc ladit olympiádu a všechno přizpůsoběj tomu, aby tam zajeli nějaký ty medaile, zbraně mají na to dobrý.

V DH je jasný eso Danny Hart. „Loňská sezóna byla divoká jízda. Když to všechno skončilo, začal jsem tvrdě trénovat a teď už se zas těšim na další skvělej rok s Giantem,“  řekl Danny v jednom rozhovoru. 

Jeho parťákem bude letos jen Andrew Neethling, který ve svém prvním roce na Giantu zajel své dosavadní nejlepší výsledky. Doma v Jihoafrické republice vyhrál národní i kontinentální šampionát, na prestižním bike festivalu Crankworx ve vyhlášeném kanadském bikeparku Whistler byl nejrychlejší v závodě Jeep Air DH a zadařilo se mu i na Světovém poháru, kde zajel dosavadní nejlepší umístění, a to třetí místo na trati v americkém Windhamu. Celkově pak na SP obsadil 15. příčku a letos má za cíl dostat se mezi nejlepší desítku.

Výbava jezdců bude taková:

XC, AM, EN/
Anthem X Advanced SL
Anthem X 29er
XtC Advanced SL
XtC Composite 29er
Trance X Advanced SL
DH/
Glory
Reign X (závody typu Air DH ve Whistleru)

A nesmíme zapomenout na komponenty, všechny týmové biky budou i letos „Powered by SRAM“, o vybavení se tedy postará především SRAM, Truvativ, Avid a RockShox. Dále na strojích uvidíme zapletená kola DT Swiss obutá do plášťů Schwalbe. Novinkou mezi sponzory je značka DNA Cycling, která pro XC jezdce vyrobí závodní dresy.