Někdo už možná zachytil zprávu o tom, že Richard Gasperotti opustil Specialized, stejně jako třeba Sam Hill. A možná i víte, že přešel k podpoře od Mondraker, nicméně nás zajímalo víc okolností okolo ukončení dlouholeté spolupráce. Gaspi nám tedy na pár otázek rychle odvětil.

Čau Richarde, četl jsem u Tebe na Simpleride FB, že se u Tebe konají nějaký změny, co se týče značky kol, který jezdíš. A dneska ráno mě utvrdila fotka kluků z Katmar Bike Center. Co mi k tomu řekneš?
Co bych ti k tomu tak mohl říct….je to tak, fotka nelže, ale k upřesnění, tyhle mašiny ještě nejsou moje, mám je teprve na cestě:-)
 
Je to spolupráce mezi Tebou a Katmarem, nebo jsi nějakým způsobem napojenej i na fabriku?
Je to spolupráce mezi mnou a Katmarem, jako CZ/SK distributorem, ale s tovární podporou Mondraker. Což znamená, že jsem podporován přímo Mondraker a budu se podílet na zřejmě spoustě věcech, týkajících se továrních záležitostí 🙂
 
Jako důvod změny jsi na FB uvedl, cituju: " Díky mému zaměření v gumárenském průmyslu". Tuším, že tahle věta má v sobě nějakej jinotaj, co? 🙂
Jak všichni víte, tak jsem dlouhá léta hájil červené S, ale zároveň i modrou Rubenu. V současné době jsem více zapojen do vývoje a dalších segmentů velo produkce Rubeny. Díky tomu došlo k ukončení spolupráce ze strany Specialized, který razí jinou ideu.
 
Máš v rukávu na 2013 nějaký velký projekty, typu dokumentu ZAM, nebo cokoli jinýho, pro prezentaci značky Mondraker?!
No v rukávu toho mám dost a je to tak na dvě sezóny 🙂 Určitě budu muset frčet nějaké závody enduro, ale výběr je na mě, takže tam bude s jistotou Crankworx Whistler etc. a ZAM 2 bude se stejným autem, ale jiný kontinent. A to by bylo na delší pokec!