A to není zdaleka vše. Mrkni na další fotky, které na městském závodě Taxco Urban City Downhill vyfotil s Tomášem Slavíkem světově uznávaný fotograf.
Taxco Urban Downhill race je jeden z nejtěžších městských sjezdů na světě a pravidelně se ho účastní i český biker Tomáš Slavík. Letos si ale pro něj osud přichystal nepěkné překvapení – on sice do Mexika dorazil, kolo ale včas nikoliv. I když to vypadalo na závod v čudu, dal si český biker alespoň parádní fotosession. A my si o ní s ním i fotografem Marcosem Ferrem popovídali.

Zpoza řídítek odpovídá Tomáš Slavík:

Jak jsi na ten nápad přišel?
Byl to spíš nápad Marcose, kterej mi chtěl pomoct s mojí přípravou na závod, jelikož mi kolo dorazilo až v noci před závodem a promeškal jsem všechny tréninky. A bez tréninku na takovou trať prostě nechceš. Organizátoři mi dali možnost vyrazit v 6:30 ráno na jednu tréninkovou jízdu a Marcos se mi hned nabídl, že zařídí vývoz a vezme s sebou další kluky a zkusíme spojit moje ježdění s focením.
Byla to hodně spontánní záležitost a ty většinou fungují nejlépe, takže z toho vyšly nádherný fotky, ze kterých mám fakt radost.

Jaký jsi z té spolupráce měl pocit?
Marcos je super chlápek, kterej je absolutní profík v tom, co dělá, ale vážím si ho hlavně jako člověka. Například při focení věděl, že se musím porvat s těžkou tratí, že je to doopravdy vyhrocená situace, a tak se střídali v tom, že mi vynášeli kolo do schodů, běhali s ním, abych stihl co nejvíc jízd… to bylo strašně hezký a když vidím, že do toho jde někdo naplno, tak jdu do toho taky naplno.

CELÝ ROZHOVOR s GALERIÍ NAJDEŠ NA REDBULL.CZ!