V sobotu se konal v JBC bikeparku již tradiční závod 4X Revelations. Největší podíl na organizaci má Tomáš Slavík a jelikož se akce nekonala poprvé, trochu jsme věděli co čekat. Začalo se představovačkou jezdců. Na Revelations chodí opravdu mraky lidí nejen z Jablonce, takže plná sjezdovka byla jasná, což hrálo do karet speakerům, kteří byli dost rozjetí včetně DJe, co hrál jednu pecku za druhou v rámci všech stylů hudby.

foto: RadekLiška.com

Ježdění začalo mlaďákama včetně syna Topride.eu ridera Michala Marošiho. Trať byla zase o něco nadupanější než loni. Počet jezdců nebyl nejmenší ani největší, což člověka trochu zamrzí, protože 4X je divácky určitě atraktivní disciplína. Sice ve finále bylo 40 lidí, ale když se jezdí po čtyřech, tak to prostě utíká rychle. Měla se odjet i exhibice s Vilibaldem Vítkem a Author Ag lab riderem Danem Liškou, ale po Vilibaldově pádu byla zrušena. To většinu lidí asi ani netrápilo, protože skoky na 4x trati na triky opravdu moc nejsou, ale kdyby se vedle trati utvořili dva, tři polety a jel by se jako doprovodný program menší dirt contest, tak by to bylo určitě divácky atraktivní a celá akce by dostala něco nového. Dalším doprovodným programem byla jízda Michala Kosíka, který kvůli úrazu nemůže jezdit na kole a tak přišla výzva na čtyřkolovém stroji. Při první jízdě se trochu porouchala technika, ale při druhé to bylo lepší. Tomáš Slavík umí akci zorganizovat ve velkém měřítku a určitě se nemá za co stydět. Trať zábavná na oko diváka i jezdců.

foto: RadekLiška.com

Mezi ženami se stala vítězkou Helene Fruhwirth a v mužích Tomáš Slavík, což očekávala většina diváků. Revelations patří mezi akce, které v Česku určitě potřebujeme a doufáme, že od ní Tomáš Slavík jen tak neodejde. O 4X se říká, že je mrtvou disciplínou, ale v Jablonci to tak určitě nevypadá. Poslední věcí o které bych se zmínil byla party, která taky nemá při Českých bike událostech moc konkurencí. Hrály nejen kytary, takže si přišla na chuť velká část lidí.

foto: RadekLiška.com