Daniel Mála vydal nedávno svůj novej edit a to byl jasnej impulz k tomu s ním prohodit pár slov a zjistit, jak to s ním vlastně je! Checkuj rozhovor s Danny a užij si videjko.

Čau Danny hned na začátek, jak si přišel k nicku Danny Malusha? 
Čáu, takže nick není až tak z mojí produkce, spíše se toho ujala moje dobrá kámoška a učitelka ze základky Darinka. Nesu jméno Daniel Mála a od toho se už odvozovaly přezdívky jako Malinka, (polský) Maluch, a tak nějak to skončilo u Malusha.

Jak, by si se představil potencionálním fanynkám?
Třeba punk brejkdencovým tancem s trojkou v žíle.

Jak se stavíš k BMX, dáváš všechno, co jde nebo si ortodox street rider?
Nejvíc mě baví park. Jenže v našem parku si připadám spíše jako streetář. Chtěl bych ze sebe vydávat každý den maximum a posouvat se dál jenže domácí park mi to neumožňuje. Takže všechno co se mi nasbírá za celý týden v hlavě, vysolím až o víkendu v nějakém jinačím parku. Zrovna maturuju, takže po maturitě bude více času na různé tripy a to nejenom o víkendu ale i přes týden.

Kdo tě jako první nakopl k myšlence jezdit na kole?
Asi před 5-ti lety u nás jezdil snad jediný týpek na malém kole. Já s bruslema na nohách si sedl na patník a koukal, jak si to sází v malém plechovém účku. Po nějaké době za úspěšně složené přijímačky mi rodiče koupili GTčko, no a od té doby se kolo stalo mojí součástí. Chodil jsem na uměleckou školu, dělal bojové sporty plus další aktivity a všechno sem to nechal plavat a věnuju se jenom kolu.  Škoda, že se na to týpek vy*ral, dokonce v té době měl sponzora.

Bikovej kolotoč je zajímavej taky dík pádům. Jak se pereš se zraněníma a jakej byl tvůj největší rozstřel?
Několikrát sem si rozbil hlavu, jinak musím zaklepat, že sem ještě nikdy neměl nic zlomeného. Dvakrát sem ležel na JIPce kvůli nabodnutí se pedálem a ridlama do břicha. Jinak mám ještě vybité jedničky nahoře (aspoň sem trochu zaměstnal mamču jako zubařku J ) a to je co se týče mých zranění snad vše.

Kde a s kým se jezdí zaručeně nejlíp?
Nejlíp se mi jezdí s bandou z Frýdku např. s Páťou Ručkou, Wozkou, nebo Kuželkou. Chodím na hasičskou školu do Frýdku-Místku, takže to mám do Funstorm haly blízko. U nás v Českém Těšíně nás jezdí co bych na jedné ruce spočítal, ale nejdéle jezdím s Panem Janem a bráchou.

Co plánuješ letos objet? (závody, tripy)
Tento rok začínám objíždět závody a zatím jsem se zúčastnil 2. zastávky MČR v minirampě v Praze, takže chci určitě objet i zbylé zastávky, jinak  počítám s Wheel jamem v Karviné a dál co se naskytne. Jinak mě mrzí, že sem nestihl kvaldu na Bikehallu. A o prázdninách plánujeme s Adámem Kovářem, nadějným kameramanem z Kopřivnice, který mě oslovil na Funstorm jamu natočit nový edit J

Jak ladíš, vybíráš bike?
Mám tetu se strejdou v Améru, takže když se naskytne možnost tak naberem s bráchou ňáke věci z Dansu. Dívám se hlavně potom, co tady nekoupím a vesměs se to dokonce i finančně oplatilo.

Nejoblíbenější trik? Trik co chceš v budoucnu dát?
Mezi oblíbené triky patří báro, 360 v rádiusu, a v nejbližší době chci zase umět flaira do 540 tapu jako se mi to několikrát povedlo v zimě ve Zbrojovce.

Největší punk co si na kole zažil?
Největší punk zažívám poslední dobou na cestách se Sádlem! Je to uplně fajný synek, ale hrozná pi*a! 😀 pustíš se do něčeho se Saltem, tak jdeš do všeho na punkáče.  Těším se na další punk tripy.

Závěr si dej, jak chceš!
Tak závěr využiju hlavně k děkovačkám. Takže určitě chci poděkovat rodičům za to že mě podporují vtom co mě baví. Mamce zvláště za péčí o moje zuby. Babičce, dědovi, tetě za finanční podporu a za to že musejí snášet moje úrazy. Sádlovi, že mě bere sebou na tripy. Kowymu za to, že se mě ujal jako kameraman a má trpělivost při natáčení. Tetě a strejdovi z NY za to, že mi umožňují nakupovat v Améru a DIRTBIKERU  velký dík za tento rozhovor J. Šulc!