BHC je pro bmxaře svátek a proto jsme dnes vyzpovídali Pavla Hyvnara, který za celou touto akcí stojí. Jeho akce se stala hlavní závodem sezony a sjíždí se na ní jezdci z celé Evropy. Kdo z Vás si pamatuje první ročníky?

Jak Tě vůbec napadla myšlenka uspořádat BHC? Jezdíš sám na kole nebo inspirace od kamarádů?

Měl jsem v Trutnově obchod, kde jsem prodával kola pro BMX a s pořádáním závodů a sháněním sponzorů už jsem měl nějaké zkušenosti. V roce 2004 za mnou přišel Dušan Mihalečko s tím, že by jsme mohli udělat nějaký závod na zimním stadionu. Viděli jsme v zahraničí takové závody pořádané Red Bullem a strašně nás to nadchlo. Probrali jsme to s Radkem Horákem, který šéfoval zimnímu stadionu, no a takhle vznikl BikeHall. Když se zpětně kouknu na fotky a videa z prvního ročníku, tak se musím zasmát. V parku pár překážek, připravovali jsme to s kámošema z Trutnova, ale přijeli dobrý jezdci jako Kamil Feifer, Honza Janečka neboJanusz Pietruczuk  z Polska a akce se povedla. Lidi přišli, líbilo se jim to a my jsme se rozhodli další rok to zopakovat. Hm a letos je už 8. ročník! Snažíme se, aby každý rok závody byly „the best“!


Který z ročníků hodnotíš jako nejpovedenější a co za novinky chystáte letos?

Myslím, že každý ročník je trochu jiný. Vždy se snažíme závody vyladit něčím zajímavým, např. dirt nebo big air jam a letos to bude flatland contest a street jam.  Flatland contest bude letos v režii Dominika Nekolného.  Myslim, že flat celý závod zpestří, už teď je zaregistrováno mnoho dobrých jezdců. Jsou tam kluci z Čech, ale i třeba z Německa, Estonska a Anglie. Stereo street jam je seriál závodů, jehož finále se pojede právě na BHC. Do finále vybereme 10 riderů a jeden z nich se stane členem Stereo Bikes teamu, dostane kolo a podporu od bmxstore.eu na rok. To je dobrá příležitost pro nové nadějné jezdce, aby se stali členem profi teamu.

Jakou máš vizi ohledně BHC?

Chci, aby BHC byl kultovním závodem, jezdili k nám ty nejlepší jezdci z Čech i Evropy a aby to lidi pořád bavilo.  I na letošní ročník se snažíme pozvat opět zajímavé jezdce z celé Evropy, ale i z USA. Kromě našich riderů jsou již zaregistrováni  třeba Nicky VanDerVeen (Holansko), Dawid Godzieg (Polsko), Anders Lainevood (Estonsko), Philipp Baum a Daniel Tünte (oba Německo). Máme pár jmen se kterýma ještě jednáme. Pokud vše dopadne, bude to opravdu „BOMBA“ a fanoušci si přijdou na své!

Kolik lidí ti pomáhá s organizací?

Závody se připravují celý rok. Není to akce na pár dnů či týdnů. Jen skončí jeden závod, už sháním sponzory na další ročník. Park ladíme s klukama třeba už 3 měsíce před závodem. Připravují se nové překážky, zajišťuje se účast zahraničních riderů a tak. Je toho spousty.

Slovo závěrem..

Velkou změnou je letos termín ! Ten je posunout o týden dříve na 26.-28.dubna. Takže se na Vás těším na BHC 2012!

http://www.facebook.com/pages/BikeHallContest/86404407489

http://www.bikehallcontest.com/